אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": שופרסל עומדת להיכנס לארה"ב צילום: יובל חן

בלעדי ל"כלכליסט": שופרסל עומדת להיכנס לארה"ב

תת־הרשת החרדית "יש" תפתח סניף בעיירה היהודית מאנסי שבניו יורק כבר בתחילת 2011, ותתחרה ברשת האמריקאית רוקלנד, המפעילה סניף ענק בסמוך

03.11.2010, 07:07 | אורנה יפת ואולגה ויניאר

רשת השיווק שופרסל נכנסת לשוק הקמעונאות האמריקאי. ל"כלכליסט" נודע כי הרשת, שבשליטת נוחי דנקנר, עומדת לפתוח סניף של תת־הרשת החרדית "יש" בעיירה מאנסי (Monsey) שבמחוז רוקלנד, ניו יורק. הסניף הכשר ייפתח על שטח שבו שוכן כיום סניף ענק של רשת השיווק האמריקאית פת'מארק (Pathmark) המשווקת מוצרי מכולת לצד מוצרי נון פוד. הסניף של "יש" צפוי להיפתח ברבעון הראשון של 2011, לקראת חג פסח, והוא ישתרע על שטח של מעל 10,000 מ"ר.

מאנסי היא יעד בעל חשיבות עבור רשת "יש" שכן היא מאוכלסת בקהילה יהודית גדולה, שמרבית חבריה חסידים צעירים. עם כניסתה של "יש" למקום היא תהווה תחרות לרשת שיווק המזון הכשר רוקלנד (Rockland), המפעילה במרחק של כמה דקות סניף ענק שנותן מענה לצרכנים היהודים הדתיים בעיירה.

מדובר הן בפעם הראשונה שבה רשת מזון ישראלית פותחת סניף בחו"ל, והן בהצהרת כוונות של שופרסל על התפתחות מעבר לים.

ההצלחה בישראל: 54 סניפים תוך שנתיים

שופרסל השיקה את תת־הרשת "יש" לפני כשנתיים. היא פונה למגזר החרדי ולמשפחות מרובות ילדים וכיום היא מונה 54 סניפים. תת־הרשת הוקמה לאחר ששופרסל השלימה את רכישת רשת "אלף" החרדית והסבה את סניפיה וכן את סניפי "זול פה" לפורמט החדש, בהשקעה של 70 מיליון שקל.

"יש" זכתה בשנתיים האחרונות לאהדה בקרב הציבור הדתי בישראל, בין היתר הודות לצרותיה של הרשת המתחרה "שפע שוק" של רבוע כחול. הציבור החרדי החרים את "שפע שוק" בעקבות סכסוך מתמשך עם קבוצת דור אלון כמחאה על פעילותה בשבתות של רשת AM:PM, השייכת לאותה הקבוצה.

משופרסל נמסר: "אין תגובה".

השוק בארה"ב: 110 אלף מוצרים כשרים שוק המזון הכשר בארה"ב מגלגל יותר מ־512 מיליארד דולר לשנה, זינוק של 64% בתוך חמש השנים האחרונות. מספר המוצרים עם תעודת הכשר הנמכרים במדינה מגיע לכ־110 אלף, ומספר החברות הפועלות בפלח שוק זה עומד על כ־10.5 אלף. מדי שנה מעניקה הרבנות האמריקאית הכשר לכאלפיים מוצרים חדשים המבקשים להיכנס לסופרמרקטים כשרים במדינה.

גם בסופרמרקטים רגילים בארה"ב מקצים לאחרונה שטחי מדף נרחבים למזון כשר. בסופרמרקטים אלה נמכרים כיום קרוב ל־70 אלף מוצרים כשרים, זאת לעומת כ־3,000 מוצרים בלבד לפני 40 שנה. עיקר המוצרים הכשרים במדינה נרכשים במחלקות הכשרות של הסופרמרקטים הרגילים. השחקנים המובילים בשוק הם: Albertsons, ShopRite, Publix, Kroger, A&P.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
למגיב 1 ולשאר הקוראים הסבר פשוט
מדובר בהבדלי תרבות החרדים כקהילה חושבים על הכלל ולכן יש להם מערכת שדואגת לפרט ממוצץ לילד ועד הלוואות לרכישת דירה אצל החילונים חושבים על הפרט וכל אחד לעצמו יש את החשיבות של האינדיוידואל והמרחב האישי אז כך יוצא שלעיתים רבות אנשים נעזבים לנפשם מה גם שהחברה החילונית מתייחסת לאדם חלש חולה וחריג כנטל ופרזיט שמפריע ומעיק על חיי האדם הנורמלי הרגיל כמובן שאיני מכליל אבל זה הלך המחשבה בעולם החילוני
יוסי  |  03.11.10
לכל התגובות