אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי החלב והשמן: גם הקמח והסוכר מתייקרים צצילום: אלעד גרשגורן

אחרי החלב והשמן: גם הקמח והסוכר מתייקרים

ל"כלכליסט" נודע כי מחירי הסוכר והקמח יתייקרו בכ־20%. מנכ"ל סוגת דייויד פרנקלין: "בשבועות הקרובים נראה אינפלציה חדה בכל קבוצות המזון"

03.11.2010, 09:12 | אורנה יפת

אחרי החלב והשמן, גם מחירי הקמח והסוכר עולים: ל"כלכליסט" נודע כי מחירי הסוכר והקמח יתייקרו בכ־20%, כאשר מחיר אריזת סוכר יעמוד על 4–5 שקלים בממוצע, ומחיר אריזת קמח על 5–8 שקלים בממוצע.

לאחרונה עלה גם מחיר השמן בשיעור ממוצע של 20%. בימים האחרונים התייקרו גם חלק ממוצרי החלב בשל התייקרות החלב הגולמי. החלב הגולמי הוא התשומה העיקרית בייצור מוצרי חלב, כגון: גבינות, מעדני חלב, ויוגורטים, ועלייה במחירו גוררת התייקרות של עלויות הייצור ומביאה להתייקרות המוצרים.

מחלבת תנובה העלתה את מחיר הגבינות ב־1.6% בממוצע, גבינות צהובות ב־1.7%, שמנת מתוקה ב־3.2%, קוטג' ב־4.5%, יוגורט פרילי ויופלה לבן ב־0.8%, מעדנים ב־2.3%, משקאות ב־3.3% וגבינות מלוחות ב־3.8%.

"בשבועות הקרובים נראה אינפלציה חדה בכל קבוצות המזון", אמר דיוויד פרנקלין, יו"ר ומנכ"ל סוגת. "נראה גל עליות בכל המוצרים. חלק מהמוצרים מכילים רכיבים של כמה חומרי גלם, ולכן מחירם יתייקר מאוד".

לדבריו, בכל העולם רואים עליות מחירים של סוכר, אורז, קפה, שמנים ודגנים, כתוצאה מנזקי טבע ומזג אוויר קיצוני של יובש במקומות מסוימים, ושיטפונות וגשמים במקומות אחרים. "אנחנו נכנסים לעידן חדש שיתמשך על פני תקופה ארוכה, ובו משפחות יוציאו יותר כסף על מוצרי מזון", אמר פרנקלין.

מתנובה נמסר בתגובה: "לאור העלייה במחירי חומרי הגלם, לצערנו אנו נאלצים להעלות מחירים של חלק מהמוצרים". מטרה נמסר: "נשקלת עליית מחירים". מחלבת שטראוס מסרה: "הקבוצה עוקבת אחר התנודתיות הגבוהה במחירי חומרי הגלם בעולם, ושוקלת את צעדיה בתחום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
רציתם מבצעים לא???רציתם 1+1??? תמיד אחרי החגים(ראש השנה בד"כ) יש עליית מחירים....
לא שאני מסכים עם זה, גם אני משלם יותר... בדרך כלל אחרי החגים, אחרי שניגמרות כל המלחמות בין הרשתות והיצרנים ושאר המבצעים, מעלים את המחירים... מישהו צריך לשלם על המבצעים וההנחות של החגים, לא?! שנים אני אומר, עזבו את הרשתות, משנה לשנה אנחנו הופכים לצרכנים שבויים שלהן ! פירות וירקות קנו בשוק, שימורים קטניות ושאר המוצרים היבשים אפשר לקנות בחנויות שמוכרות בסיטונאות, חלב לחם קנו במכולת השכונתית ובשר אצל הקצב. נכון זה טירחה לא קטנה אבל לא רק שתשלמו פחות ככה, גם הרשתות שהשתלטו על חיינו יאבדו קצת מכוחן ! ושלא יעבדו עליכם...
צ'ומפי , מרכז  |  03.11.10
33.
עידן חדש??? הצחקתם אותי... כבר שנים יש עידן חדש כזה כל שנה...
עלק משפחות ישלמו יותר איזה בדיחה עצובה... המחירים בסופר עולים בלי הגיון משנה לשנה כבר איזה 10 שנים... העידן החדש היחיד שיהיה פה זה שגבולי העוני יכפילו את עצמם ותראו משפחות שמרוויחות 10+ אלף בחודש מחטטות בפחי אשפה למצוא שאריות שיהיה לילדים מה לאכול.
03.11.10
31.
לעבור להיות אקולוגיים - לא רק בצריכת מים, חשמל ודלק, אלא גם במעבר לטבעונות
זה ידוע שגידול בעלי חיים והריגתם זה עסק שמזיק מאוד לכדור הארץ, ולכן לכולנו, מה גם שאינו מוסרי. לוקח הרבה יותר אנרגיה, ומזהם הרבה יותר, לגדל בעלי חיים, מאשר לגדל גידולים חקלאיים מי שרוצה מתכונים מן הצומח יש בשפע באתר אנונימוס: http://veg.anonymous.org.il/cat12.html
איימי  |  03.11.10
לכל התגובות