אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני הודעת הריבית בארה"ב: הדולר ירד ב-0.2% צילום: בלומברג

לפני הודעת הריבית בארה"ב: הדולר ירד ב-0.2%

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.6130 שקלים, ירידה של כ-0.2%. שערו היציג של היורו נקבע על 5.0699 שקלים, עלייה של כ-0.3%

03.11.2010, 15:39 | מישל אודי

שערו היציג של הדולר נקבע היום (ד') על 3.6130 שקלים, ירידה של כ-0.2%. שערו היציג של היורו נקבע על 5.0699 שקלים, עלייה של כ-0.3%.

היום תפורסם הריבית בארה"ב שצפויה להישאר ללא שינוי, אך מעניין יהיה לשמוע את ההצהרות המתפרסמות סביב ההודעה, בעיקר על ההקלה הכמותית שאמורה להזרים נזילות לשווקים. ביום חמישי תתפרסם הריבית בגוש היורו ובבריטניה שצפויות להישאר ללא שינוי. ביום שישי צפויה להתפרסם הריבית ביפן שגם במקרה זה לא צפויים שינויים.

אתמול נקבע שערו היציג של הדולר על 3.622 שקלים ושערו היציג של היורו נקבע על 5.0565 שקלים. זאת על רקע החלטת הבנק המרכזי באוסטרליה שהעלה במפתיע את הריבית ב-25 נקודות בסיס ל-4.75%. העלאה מגיעה על רקע חששות כי הצמיחה הכלכלית תעודד עליית מחירים חזקה.

המסחר מתנהל על רקע ציפיות השוק לתוכנית הפדרל ריזרב להקלה כמותית, QE2, בה צפוי הפד להזרים מיליארדי דולרים ברכישת אג"חים בכדי לעודד את הצריכה בארה"ב. הדעות לגבי התוכנית ויעילותה חלוקות, כאשר הרוב מתבססים על הדיווח של הוול סטריט ג'ורנל בשבוע שעבר לפיו היקף תוכנית הפד יעמוד על מאות מיליארדי דולרים ולא למעלה מטריליון, הציפיות שהיו קודם.

"הסיכון שהשווקים לא באמת מעריכים הוא מה יקרה אם הפד יהפוך למאוד אגרסיבי ורכישת נכסים מאסיבית תגרום להחלשה נוספת של הדולר, שעשוי להוביל למלחמת מטבעות ובעקבותיה אולי מלחמת מסחר?" אמר הכלכלן דיויד רוזנברג.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות