אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייפון? בלקברי? רוב העולם קונה סלולרי פשוט צילום: בלומברג

אייפון? בלקברי? רוב העולם קונה סלולרי פשוט

היקף מכירת הסמארטפונים בשוק העולמי כמעט והכפיל את עצמו ברבעון השלישי ביחס ל-2009, אבל הם עדיין מהווים פחות מרבע מהמכשירים שנרכשים. יותר מ-40% מהאמריקאים שרכשו לאחרונה מכשיר בחרו בסמארטפון

03.11.2010, 17:59 | יוסי גורביץ

כולם מדברים על האייפון ומכשירים מתקדמים אחרים, אבל כמה אנשים באמת משתמשים בהם? הנתונים האחרונים לגבי השוק העולמי יכולים לעודד את היצרניות המתמקדות בסמארטפונים, אבל הם גם מזכירים שרוב העולם, ובמיוחד העולם המתפתח, קונה דווקא את הדגמים הפשוטים.

חברת האנליסטים קנאליס מעריכה כי היקף רכישתם של הסמארטפונים בעולם כמעט והוכפל ברבעון השלישי של השנה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 80.9 מיליון מכשירים נמכרו בתקופה המדוברת - עלייה של 95%. עם זאת, עדיין מדובר בפחות מרבע מכלל מכירות הסלולר בעולם, העומדות על כ-340.5 מיליון מכשירים ברבעון - עלייה של 14.6% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2009.

במדינות רבות בעולם, ובעיקר בעולם השלישי, משתמשים הצרכנים בטלפונים הסלולריים למטרות שונות מאשר בעולם המערבי - בחלקן מדובר באמצעי תשלום נפוץ (באמצעות ה"ארנקים הסלולריים"), וכפי שציינו אתמול בדו"ח טכנולוגי, נוקיה אף מפעילה שירות SMS שמאפשר לסוחרים בעולם השלישי להתעדכן על מחירי הסחורות.

אלא שגם רוב האמריקאים אינם בוחרים במכשירים המתקדמים ביותר: מנתוני נילסן עולה כי בסוף הרבעון השלישי של 2010, שיעור האמריקאים שהשתמש בסמארטפון עמד על 28% בלבד, פחות משליש מהצרכנים - עלייה של 7% לעומת סוף 2009. עם זאת, ניכרת עליה משמעותית ברכישת המכשירים הסלולריים המתקדמים: יותר מארבעים אחוז מקוני המכשירים החדשים העדיפו סמארטפונים.

הצעירים מעדיפים מכשירי אנדרואיד, המבוגרים - בלקברי

 

החברה המובילה במכירות סמארטפונים בשוק העולמי היא נוקיה, עם נתח שוק של 33%, ואחריה אפל, עם 17%. RIM, יצרנית הבלקברי, נמצאת במקום השלישי עם 15%. הנתונים המדויקים לגבי נתח השוק של מכשירי האנדרואיד חסרים בדו"ח של קנאליס, אם כי היא מעריכה שנמכרו יותר מ-20 מיליון מכשירים עם מערכת ההפעלה מבית גוגל, בהשוואה ל-1.4 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. נתח השוק של האנדרואיד בארצות הברית, להערכת קנאליס, עומד על כ-44% מכלל הסמארטפונים שנרכשו במהלך הרבעון השלישי.

נתוני נילסן על השוק האמריקאי מעריכים כי אפל מובילה בתחום הסמארטפונים בארצות הברית, עם נתח שוק של 30% לעומת 28% ל-RIM. נתח השוק של אנדרואיד מוגבל אצלם ל-19% בלבד - אך הוא שומר על עליה מתמדת, בעוד אפל ו-RIM דורכות במקום. מנתוני נילסן עולה עוד כי כמחצית ממשתמשי אנדרואיד הם צעירים בני פחות מ-35, בעוד RIM חזקה יותר בקרב בני 45 ומעלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אחרי שהיו לי כמעט כל סוגי המכשירם אין כמו הפשוטים זמן סוללה ארוך הרבה יותר
HTC בלקברי נוקיה אייפון סוניאריקסון כולם טובים לכל אחד יש את הדברים החזקים שלו אבל בסוף כולם מחזיקים יום סוללה עם שימוש סביר המכשירים הישנים שהיו לי פעם היו מחזיקים יומיים שלוש עד שמסתיימת הסוללה וכן אני מחליף סלולרי בתדירות גבוהה לרוב הם נשברים לי בגלל נפילות רבות
אילן , רחובות  |  04.11.10
11.
למה אתם מחביאים את הנתונים על אנדרואיד?
במחקר החדש כמעט מחצית מטלפונים החכמים בארצות הברית היו אנדרואיד. למה הבאתם רק את הנתונים הישנים לגבי זה? למה בנתונים משאר העולם לא הזכרתם את האחוזים ששמים את אנדרואיד במקום השני, ויצרתם אשליה כאילו הוא רק אחרי אייפון ובלקברי?
מנחם  |  03.11.10
10.
ל-4
החוק נכנס לתוקף כבר לפני כמה חודשים. מה שצריך לעשות זה ככה: 1. לרכוש איזה מכשיר שרוצים בחנות בארץ או בחו''ל ולקחת קבלה ברורה שהמכשיר מופיע בה (כמובן לבדוק שהוא תומך ברשת שאתה המנוי שלה בארץ 2. להעביר את הקבלה לחברה שלך. תוך מספר ימים יתעדכן לך זיכוי בדיוק כמו שהיית מקבל אם היית רוכש את המכשיר דרכם. אם הבאת מכשיר שלא נמכר ברשת הזיכוי בהתאם לקב' (מכשירים יוקרתיים במדורגים בקבוצות גבוהות מקבלים יותר, דומה לקב' רכב). כמובן לא לוותר ולבדוק שאכן הזיכוי עודכן (לפעמים עובדים לא יודעים מה צריך לעשות עם זה). אני אישית רכשתי לפני חודש נוקיה 2730 ב540 ש''ח (תעשו השוואת מחירים בזאפ) +99 ש''ח עבור הסים. המכשיר ברשת פלאפון נמכר ב35 ש''ח*36 תשלומים ומקבל זיכוי של 25 ש''ח בחודש. ז''א קניתי את המכשיר בחצי מחיר ואני עדיין נהנה מאותה הנחה. בקיצור שום אדם שפוי שמכיר את האופציה הנ''ל לא יקנה מכשיר ברשת פלאפון (כמובן שמחשיר חדש עם אחריות יבואן לשנה). בהצלחה ותתחדש.
אני! , מרכז  |  03.11.10
9.
לא חוכמה לבדוק בכל העולם - בגלל מדינות עולם שלישי
אז ברור שהסמארטפונים שנרכשים מהווים פחות מרבע מהרכישות. במדינות עולם שלישי קונים מכשירים פשוטים וזולים בהמוניהם... אז ברור שהמכירות האלה מרכיבות את רוב מכירות המכשירים בעולם. אבל אם מסתכלים בעולם המערבי אז מכירות הסמארטפונים מגיעות כמעט לחצי, וזה רק הולך וגדל באופן מהיר מאוד.
א  |  03.11.10
לכל התגובות