אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט נסגר בעליות שערים קלות; MGM זינקה ב-10.3% צילום: בלומברג

המסחר בוול סטריט נסגר בעליות שערים קלות; MGM זינקה ב-10.3%

דאו ג'ונס ונאסד"ק עלו בכ-0.2%, S&P 500 עלה ב-0.4% הפד הודיע על רכישת אג"ח ב-600 מיליארד דולר. מג'יק פירסמה היום את דוחותיה לרבעון השלישי וזינקה ב-14.4%

03.11.2010, 22:11 | שהם לוי

המדדים המובילים בוול סטריט נסגרו היום (ד') בעליות שערים קלות לאחר הודעת פד על רכישת אג"ח ב-600 מיליארד דולר. ברננקי הותיר את הריבית על כנה. היום פורסם דו"ח המשרות בסקטור הפרטי (ADP) שהצביע על תוספת משרות מתונה בסקטור הפרטי, וכן מדד מנהלי הרכש (ISM) למגזר השירותים שהפתיע לטובה. 

מדדי מניות

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

המסחר התנהל היום על רקע ציפיות השוק לתוכנית הפדרל ריזרב להקלה כמותית, QE2, ולאחר שהפד הודיע שיזרים 600 מיליארד דולר ברכישת אג"חים בכדי לעודד את הצריכה בארה"ב הגיב השוק עליות קלות. הדעות לגבי התוכנית ויעילותה חלוקות, כאשר הרוב מתבססים על הדיווח של הוול סטריט ג'ורנל בשבוע שעבר לפיו היקף תוכנית הפד יעמוד על מאות מיליארדי דולרים ולא למעלה מטריליון, הציפיות שהיו קודם.

"הסיכון שהשווקים לא באמת מעריכים הוא מה יקרה אם הפד יהפוך למאוד אגרסיבי ורכישת נכסים מאסיבית תגרום להחלשה נוספת של הדולר, שעשוי להוביל למלחמת מטבעות ובעקבותיה אולי מלחמת מסחר?" אמר הכלכלן דיויד רוזנברג.

לפי מדגמים ברשתות הטלוויזיה האמריקניות, הרפובליקנים הצליחו לבצע מהפך בבית הנבחרים, וזכו ב-37 מושבים יותר מהדמוקרטים: 236 לעומת 199. מנגד, ממדגמים שפורסמו עם תום ההצבעה במערב וירג'יניה ובקליפורניה - שתי מדינות שבהן התנהלו קרבות מפתח בניסיון של הדמוקרטים לשמור על הרוב בסנאט - עולה כי בשתיהן ניצחו המועמדים הדמוקרטים. הניצחונות האלה סותמים את הגולל על סיכויי הרפובליקנים להשיג את הרוב בסנאט.

 

לאור ניצחונם של הרפובליקנים בבחירות לבית הנבחרים, צפוי ג'ון ביינר בן ה-61 מאוהיו להפוך ליו"ר הבית, המשרה השלישית בחשיבותה בפוליטיקה האמריקנית אחרי הנשיא וסגנו. בינתיים, אף שהמפלגה הרפובליקנית לא תזכה ברוב בסנאט, היא יכולה להתנחם בכמה הישגים מרשימים בגזרה הזו: שישה מועמדים רפובליקנים כבשו הלילה לפי מדגמים מושבי סנאט שהיו קודם לכן של הדמוקרטים - באינדיאנה, ארקנסו, צפון-דקוטה, ויסקונסין, פנסילבניה ואילינוי.

באסיה מוקדם יותר היום שבר מדד האנג סנג בהונג קונג רמה של 24 אלף נקודות - שהיא הגבוהה בה נסחר מאז אמצע שנת 2008. הדולר נחלש היום בעולם למול המטבעות העיקריים, אינדקס הדולר נסחר בירידה של 0.2% ויורד לרמה של 76.574 נקודות.

מאקרו

43 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי  בארצות הברית בחודש אוקטובר, כך על פי סקר התעסוקה של ADP.

הפעילות בסקטור השירותים בארצות הברית גדלה בקצב מהיר יותר בחודש אוקטובר, כך עולה ממדד מנהלי הרכש (ISM). המדד טיפס לרמה של 54.3 נקודות מ-53.2 בספטמבר. העלייה הייתה גבוהה מהתחזיות.

מדו"ח נוסף שפרסם היום משרד המסחר האמריקאי, עולה שהזמנות מפעלים עלו לשיעור מותאם עונתית של 2.1% בספטמבר. לא כולל תחבורה, ההזמנות החדשות טיפסו ב-0.4%. לעומת זאת, תחזיות האנליסטים עמדו על עלייה של 1.6%.

  

מניות במרכז

 

ממשלת קנדה תודיע היום (ד')לאחר סיום המסחר בבורסות צפון אמריקה אם היא מסכימה להצעת ההשתלטות העויינת של BHP האוסטרלית על ענקית הדשנים הקנדית פוטאש (סימול: POT) מססקצ'ואן.  

ועוד בענייני האשלג: אגריום (סימול: AGU) דיווחה על רווח נקי של 57 מיליון דולר ברבעון השלישי, גידול של יותר מפי שלושה לעומת אשתקד. הכנסות החברה הסתכמו ב-2 מיליארד דולר.

MGM הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל לאחר שדחתה הצעת השתלטות מצד חברת ליונסגייט והמיליארדר קארל אייקן.הנושים העניקו תמיכה לבקשה ולתכנית ארגון מחדש שתמחק 4 מיליארד דולר מהחובות ותמנה את מנהלי חברת ספייגלאס אינטרטיינמנט, המפיקים של סרטים כמו החוש השישי, לראשי האולפן. על פי MGM, הבקשה ככל הנראה תאושר על ידי בית המשפט בתוך 30 יום.

  

AOL דיווחה על רווח נקי של 93 סנט למניה בהשוואה לרווח נק של 63 סנט למניה ברבעון המקביל.

אלקטרוניק ארטס דיווחה אמש על תוצאות טובות מהציפיות ברבעון הפיסקאלי השני שלה, זאת חרף הירידה במכירות.  

מבשלת הבירות אינבב-אנהאוזר בוש דיווחה על ירידה ברווח הנקי בעקבות מכירות נמוכות יותר של בירות בארה"ב. ואירופה.

חברת התרופות ביוג'ן, היצרנית הגדולה בעולם לתרופות טרשת נפוצה, תפטר 13% מכוח העבודה שלה. החברה דיווחה היום על רווח נקי מתואם של 4.85 דולר למניה, בהשוואה לתחזיות האנליסטים לרווח נקי מתואם של 5.03 דולר למניה.

ישראליות בוול סטריט

"אמנם רכישת רציופארם תייצר לחברה צמיחה במחצית הראשונה של 2011, אך ללא רכישה גדולה מאוד בשנה הקרובה, החברה עלולה למצוא את עצמה כבר במחצית השנייה של 2011 עם שיעורי צמיחה חד ספרתיים נמוכים. האתגר המתמשך, אם כן, הוא לרכוש חברות ענק (שהרי בסיס המכירות של טבע תפח מאוד לאחר רכישת באר ורציופארם) ולמזג אותן. טבע השכילה עד היום לבחור חברות מצוינות ולמזג אותן בהצלחה. אולם מפאת גודלה של טבע, הסיכון הניהולי ברכישות נוספות משמעותיות, גדל", כותב האנליסט גלעד אלפר מבית ההשקעות מיטב.

קומטאץ'מדווחת על גידול בכל הפרמטרים הפיננסיים ברבעון השלישי ומעדכנת תחזיותיה לשנת 2010 כולה. החברה הציגה גידול של 18% בהכנסות ברבעון השלישי לסך של 4.6 מיליון דולר. עלייה של 31% ברווח הנקי (non-GAAP) ל- 1.6 מיליון דולר ברבעון. קומטאץ' השלימה במהלך הרבעון את רכישת חטיבת האנטי-וירוס Command של Authentium; החברה צופה הכנסות של 3.5-4 מיליון דולר לשנה מפעילות זו בלבד.

אורמת טכנולוגיות (סימול: ORA) דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון השלישי, בו הציגה עלייה ברווחיות ושיפור בפרמטרים התפעוליים, אך ירידה בהכנסות.

 סרגון(סימול: CRNT) דיווחה היום על עסקה משמעותית באפריקה בהיקף של כמה מיליוני דולרים. יצויין, כי בעיסקה זאת סרגון מספקת פיתרון בהול. מדובר בתשתית תקשורת לאורך 1,000 קילומטר.

חברת משאבות האינסולין די מדיקל(סימול: DMED) הודיעה היום  כי היא מעניקה אופציות לעובדים ויועצים בהיקף של 4.6% מההון המונפק של החברה. למנכ"ל החברה, אפרי ארגמן, יוענקו כ-57 אלף מתוך 394 האופציות שיוקצאו, במחיר המימוש של 25.33 שקל למניה, במנות לאורך ארבע שנים.

מג'יקרשמה רווח הנקי nonGAAP בסך 2.6 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות