אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: שותפויות הגז לא יוכלו לקזז את ההוצאות צילום: אלכס קולומויסקי

הצעת חוק: שותפויות הגז לא יוכלו לקזז את ההוצאות

החברות רשאיות כיום לקזז הוצאות לצרכי מס. יוזם ההצעה, שי חרמש: "בעבר הסיכוי למציאת גז היה קלוש ולכן היה צידוק הגיוני ליצור תמריץ כה דרמטי. לאור התגליות האחרונות השתנה המצב מקצה לקצה"

03.11.2010, 15:48 | תומר אביטל
הצעת חוק חדשה מבקשת לבטל את האפשרות לקזז לצרכי מס את ההוצאות של החברות המשתתפות בחיפושי נפט וגז. הצעת החוק, שהוגשה על ידי ח"כ שי חרמש (קדימה), מתקנת את פקודת מס הכנסה. ומגדירה מחדש יחידת השתתפות בשותפות נפט וגז.

החוק היום קובע כי חברות רווחיות יכולות ליצור שותפות עם חברה לחיפוש נפט, שלה הפסדים רבים. לאחר כינון השותפות, החברה הרווחית יכולה לקזז מהמס שהיא מחויבת לשלם למדינה כנגד ההפסדים של החברה הכושלת.

הצעת החוק החדשה מבקשת לשנות את הגדרת יחידת ההשתתפות בשותפות נפט, בדומה לנהוג בכל המשק, כך שזו לא תכלול את האפשרות לקיזוז למטרות מס.

לדברי חרמש, החוק הפך את החברות לחיפוש נפט לאטרקטיביות ביותר, מכיוון שהן מאפשרות מקלט מס והימנעות מתשלומו למדינה, ובשל כך המדינה מפסידה מדי שנה מאות מיליוני שקלים. 

"חשוב לציין", מדגיש חרמש, "שבעבר הסיכוי למציאת גז היה קלוש ולכן היה צידוק הגיוני ליצור תמריץ כה דרמטי. לאור התגליות האחרונות השתנה המצב מקצה לקצה, ויש להניח שגם ללא תמריץ יימצאו יזמים שישקיעו בחיפושי נפט וגז באזור ביודעם שהסיכוי לגרוף רווחים הוא עתה גבוה".

חרמש הוסיף כי "אין זמן לחכות לוועדת ששינסקי. זו פגיעה רכה בטייקוני הגז כי אני לא מתעסק עם התמלוגים. המדינה רשאית לשנות את חוקי המס שלה, ועל שינוי כזה לא הולכים לבית המשפט לפשעי מלחמה בהאג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מדברים כמו ילדים קטנים .נותנים הטבות ומבטלים אותן כאשר המשקיע מצליח?
אפה ההיגיון . זה ממשלה או כרטה ? לא יאומן שחבר כנסת כותב כך.אני מתבייש ש ח"כ תומך ברמאות באור יום אתה אומר בפירוש : אחרי שהמשקיע גילה גז הבה ונתחכמה לו ונקח ממנו את מה שהבטחנו .כי אנחנו יותר חזקים ממנו ואנחנו יותר חכמים ממנו . אים נעשה כך מי יאמין לנו בעולם ? מי יעשה איתנו הסכמים ועסקים ? מי יעשה שלום עים נוכלים ורמאים ?
זיזי , תא  |  03.11.10
לכל התגובות