אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם NESV לקחה הלוואה כדי לרכוש את ליברפול? צילום: בלומבג

האם NESV לקחה הלוואה כדי לרכוש את ליברפול?

ג'ון הנרי, נשיא ליברפול החדש, טוען שהחזיר 200 מיליון ליש"ט לרויאל בנק אוף סקוטלנד, אבל לא חשף אם NESV, החברה שרכשה את ליברפול, לקחה הלוואה כדי לעשות זאת

03.11.2010, 16:56 | סוכנויות הידיעות;

יו"ר ליברפול לשעבר מרטין ברוטון והמנהל לשעבר כריסטיאן פרסלואו  לא ביקשו מהבעלים החדשים ג'ון הנרי ערבויות כתובות, לפיהן לא יעמיס את העלויות שלקח על עצמו ברכישת ליברפול על המועדון. כך לפי "הגרדיאן". 

דובר מטעמם מסר כי ברוטון ופרסלואו מחזיקים בדעה כי לא ניתן יהיה לאכוף מבחינה משפטית מחויבות מסוג זה. אולם הנרי הבטיח להם שהוא ו-16 השותפים שלו בניו אינגלנד ספורטס וונטורס (NESV), לא יטילו על המועדון את "עלויות הרכישה".

במכתב מפורט ששלח ל"גרדיאן" אישר הנרי את הגישה הזו, וטען ששילם חזרה 200 מיליון ליש"ט "חוב רכישה" שהוטל על ליברפול על ידי הבעלים הקודמים, טום היקס וג'ורג' ג'ילט. לדבריו של הנרי, החוב היחיד שנותר כעת לליברפול עומד על 37 מיליון ליש"ט לרויאל בנק אוף סקוטלנד עבור עבודות פיתוח על האצטדיון החדש.

הנרי הסביר ש-NESV לא מתכוונת להפחית כספים מליברפול, כפי שעשו היקס וג'ילט, כדי לשלם את העלויות של רכישת המועדון, ולדבריו ברוטון ופורסלאו מעולם לא ביקשו התחייבות כזו בכתב.

היקס וג'ילט ציינו בהצעה הרשמית שלהם בעת רכישת המועדון ב-2007 שתשלום הריבית על ההלוואה בגובה 200 מיליון ליש"ט שלקחו "לא תהיה תלויה בשום מידה על ליברפול". אך בסופו של דבר הם שילמו את הריבית בסך מיליוני ליש"ט מתוך הכנסות המועדון.

רויאל בנק אוף סקוטלנד אישר ש"חוב הרכישה" בגובה 200 מיליון ליש"ט של היקס וג'ילט שולם, ונותר רק החוב של 37 מיליון ליש"ט על האצטדיון. הנרי, שנמצא בליברפול כדי להיפגש עם המנג'ר רוי הודג'סון, השחקנים, הצוות ובכירים, לא הסביר במכתב כיצד NESV גייסה 218 מיליון ליש"ט לרכישת ליברפול, והאם חלק מהסכום הגיע בצורת הלוואה. "יש לי מחויבויות מסוימות כלפי השותפים שלי בקשר לסודיות של חברה פרטית שכוללת אי חשיפת המצב הפיננסי", כתב הנרי. "ליברפול מפרסמת בכל שנה את המצב הפיננסי, כך שהכסף שנכנס ויוצא הוא ידוע. אבל אין בכוונתי לחשוף את המצב הפיננסי של NESV".

בנושא קשור,דמיאן קומולי, המנהלה הספורטיבי של סט.אטיין, הצטרף להנהלת ליברפול שם ימלא את תפקיד מנהל האסטרטגיה של המועדון. קומולי עזב את סט.אטיין גם בגלל ריב שהיה לו עם הנשיא, רולנד רומייר. קומולי עבד בעבר בטוטנהאם שלוש שנים אבל עזב, לאחר ריב עם המאמן מרטין יול, ב-2008

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות