אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה על בג"ץ אדרי בעניין תמלוגי כיל: "אדרי כלל לא פנה אלינו ובחר לפרסם מכתב בפייסבוק" צילום: ישראל יוסף

המדינה על בג"ץ אדרי בעניין תמלוגי כיל: "אדרי כלל לא פנה אלינו ובחר לפרסם מכתב בפייסבוק"

סגנית פרקליט המדינה דורשת לדחות העתירה שהגיש עובד חברת הברום לשעבר זאת בשל אי מיצוי הליכים מצדו. "להגשת העתירה לא קדמה כל פנייה להקמת ועדת חקירה כמבוקש בעתירה", נכתב

04.11.2010, 10:57 | רויטל חובל

פרקליטות המדינה הגיבה אתמול בשמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר התשתיות עוזי לנדאו לעתירה שהגיש עובד חברת הברום לשעבר מקבוצת כיל, יצחק ג'קי אדרי, נגד הליך הגישור שצפוי להיפתח בין כיל לבין המדינה ומינויו של פוגל לתפקיד המגשר.

עו"ד הילה גורני, סגנית בכירה לפרקליט המדינה טוענת, באופן לא מפתיע, כי העתירה צפויה להידחות והבקשה להורות על צו ביניים נגד הליך הגישור בין המדינה לבין כיל בעניין גובה התמלוגים שמשלמת כיל למדינה, ואף מבקשת לפסוק כי אדרי ישלם הוצאות משפט.

כזכור, אדרי עתר ב -14 באוקטובר נגד הממשלה בעקבות ממצאי דו"ח ברלב שהוכן עבור משרד האוצר והצביע על חוב של 115 מיליון דולר באופן חישוב התמלוגים מצד כיל. אדרי ביקש בעתירתו להורות על הקמת ועדת חקירה בעניין תמלוגי כיל ועצירת הליך הגישור, בין השאר בעקבות גילויי ניגודי העניינים לכאורה מצד משרד עורכי הדין המייצג את המדינה - פישר בכר חן - המייצג גם את בטר פלייס מקבוצת החברה לישראל, החברה האם של כיל.

בתשובה לכך אומרת גורני כי "להגשת העתירה לא קדמה כל פנייה בבקשה להקמת ועדת חקירה כמבוקש בעתירה. ה'פניה' אל הרשויות אשר מצוינת בעתירה היתה על דרך של פרסום מכתב גלוי ברשת האינטרנט וברשת החברתית פייסבוק".

גורני מציינת כי בפני אף אחד מהמשיבים לא התקבלה כל פנייה מאדרי שעניינה הקמת ועדת חקירה, אלא פנייה למשרד האוצר, פחות משבועיים טרם הגשת העתירה. כמו כן, נטען על ידי גורני, כי אדרי לא פנה לאף גורם ממשלתי רלוונטי על מנת שיביא בפני הממשלה החלטה להקים ועדת חקירה . על כן מבקשת גורני לדחות את העתירה של אדרי בגין אי מיצוי הליכים מצד העותר ומבקשת שאדרי יפנה בדרכים המקובלות ולאחר שהגורמים יבחנו את בקשותיו וישיבו לאדרי, ובהנחה שהתשובות לא יניחו את דעתו, יוכל אדרי לעתור שוב לבג"ץ.

גורני אינה מתייחסת לסוגיית ניגוד העניינים שטוען אדרי בעניין ההצעה למנות את יו"ר מגדל אהרון פוגל כמגשר בין הצדדים ומציינת כי בעניין פרסום דו"ח ברלב, הרי שיש לפנות בעניין זה במסגרת חוק חופש המידע ולא במסגרת בג"ץ.

לעניין הליך הגישור אומרת גורני כי הבקשה למנוע את הליך הגישור הינה נטולת בסיס. "בגדר הבקשה למתן צו הביניים, דורש העותר מבית המשפט שיורה למדינה שלא לקיים הליך גישור בינה לבין כימיקלים לישראל", כותבת גורני. "אלא שהליך גישור הינו הליך וולנטרי, ממנו ניתן לפרוש בכל עת וממילא, עצם קיומו של הליך גישור בין הצדדים אין בו כדי לסכל את הסעד המבוקש בעתירה שעניינו הקמת ועדת חקירה ממלכתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות