אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפט שיתוף הקבצים נמשך: 1.5 מיליון דולר על הורדת 24 שירים צילום: אי פי אי

משפט שיתוף הקבצים נמשך: 1.5 מיליון דולר על הורדת 24 שירים

משפטה של ג'יימי תומאס-ראסט, שכבר עבר גלגולים רבים, ממשיך להפתיע: המושבעים קבעו כי תשלם 62 אלף דולר על כל שיר שהורידה, למרות קביעה קודמת שהטילה עליה קנס נמוך בהרבה. תומאס-ראסט תערער שוב

04.11.2010, 14:21 | אבנר קשתן
גלגלי הצדק טוחנים לאט, ומשנים כיוון לעתים קרובות: משפטה של ג'יימי תומאס-ראסט, אשר נתבעה על ידי חברות התקליטים בארצות הברית על שהורידה ושיתפה 24 שירים בחודש אפריל 2006, ממשיך לסיבוב נוסף. הפעם נוטה כף הדין נגדה, כשחבר המושבעים פסק כי עליה לשלם 1.5 מיליון דולר פיצויים על הפרת זכויות היוצרים - כך מדווח אתר הטכנולוגיה Cnet.

משפטה של תומאס-ראסט החל ב-2007, כשנציגי ה-RIAA, ארגון תעשיית ההקלטות בארה"ב, תבע אותה על שיתוף 1,700 שירים ברשת. המשפט התמקד בסוף ב-24 שירים בלבד, והשופטים פסקו כי היא תשלם פיצויים בגובה 222 אלף דולר. ההחלטה בוטלה מאוחר יותר משיקולים טכניים, ומשפט נוסף העלה את הקנס ל-1.92 מיליון דולר - 80 אלף דולר לשיר.

תומאס-ראסט ערערה, ובינואר השנה צמצם שופט אחר את הפיצויים ל-54 אלף דולר בלבד, 2,250 דולר לשיר. הוא אף הוסיף כי הפסיקה המקורית "מפלצתית ומזעזעת", וכי הרצון להרתיע עבריינים עתידיים אינו מספיק כדי להצדיק את הקנס.

לאחר המשפט, הציעו נציגי ה-RIAA לתומאס-ראסט לשלם 25 אלף דולר בלבד, ואף הודיעו כי יתרמו סכום זה לארגון צדקה למען מוזיקאים, אם תסכים לבקש מהשופט שימחק את הביקורת שלו מהפסיקה. תומאס-ראסט סירבה, וחברות התקליטים ערערו שוב על ההחלטה, מה שהוביל לפסיקה הנוכחית. תומאס-ראסט, כמובן, תערער עליה שוב - בפני אותו שופט שהקטין את הקנס בפעם האחרונה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
תבדקו את המשל הבא ותגידו מה דעתכם? בלי קללות וגידופים.
בעל מכולת החליט להסיר את כל הקירות במכולת שלו, להשאיר אותה פרוצה לגמרי ולהיות נוכח שם רק שעה ביום. הוא התחיל להתקשר למשטרה שגונבים לו מהמכולת. הוא עוד סיפר למשטרה שמה שמייחד את המכולת שלו (והוא גאה בזה מאד) זה שהיא ללא השגחה ואפשר לגנוב ממנה בקלי קלות. המשטרה הגיעה פעם אחת, פעם שניה, אך בפעם השלישית כבר לא. המשטרה אמרה לו אדוני אתה פתחת עסק פרוץ לגמרי , ואתה מצפה שנשמור לך עליו? הוא החליט לבטח את המכולת. הוא סיפר לחברת הביטוח שיש לו חנות מיוחדת , ומה שמייחד את המכולת שלו הוא שניתן לגנוב ממנה בקלי קלות וביקש שיתנו לא מחיר סביר לביטוח. מה לדעתכם ענו לו בחברת הביטוח?
דניאל , יקנעם  |  04.11.10
לכל התגובות