אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפת סייבר ניתקה את בורמה מהאינטרנט

מתקפת סייבר ניתקה את בורמה מהאינטרנט

אלפי מחשבים הציפו את החיבור של המדינה לשדרת התקשורת העולמית, עד שנסתם וקרס. חשד שהמשטר הצבאי עצמו עומד מאחורי המתקפה - כדי למנוע מהאזרחים לקבל מידע על הבחירות, שייערכו ביום ראשון לראשונה זה 20 שנה

04.11.2010, 15:35 | אבנר קשתן
מתקפה מרוכזת על תשתיות המידע של בורמה (מיאנמר) גרמה לקריסת קווי התקשורת של המדינה, ולניתוק הגולשים ממרבית אתרי האינטרנט ומקורות המידע - כך מדווח אתר ה-BBC.

על פי חברת ייעוץ האבטחה Arbor Networks, על התשתיות בבורמה מופעלת בימים האחרונים מתקפת DDoS: המתקפה משתמשת באלפי מחשבים ברחבי העולם הנגועים בוירוסים המאפשרים שליטה מרחוק, ושולחת אותם להציף אתרים בבקשות בלתי פוסקות על מנת לגרום להם לקרוס מרוב עומס.

קרייג לאבוויץ', המדען הראשי של Arbor Networks, אמר כי המתקפה נמשכת מאז 25 באוקטובר, וכוללת הצפת נתונים בהיקף של 15 ג'יגה-ביט לשניה - הרבה מעבר למה שחיבור הרשת בורמה, המוגבל ל-45 מגה-ביט בשניה, יכול לשרת. לשם השוואה, על הכבל שמפעילה חברת מד-נאוטילוס, שדרכו מחוברת ישראל לאינטרנט, יוצאת ונכנסת תעבורה בהיקף של כמאה ג'יגה־ביט בשניה.

המניעים למעשה אינם ידועים, אך ספקולציות ברשת נעות בין נסיונות פליליים לסחוט את מפעילות האינטרנט או להשפיע על שוק המניות, ועד שיקולים פוליטיים, כגון נסיון מצד המשטר הצבאי השולט בורמה למנוע מאזרחיה מידע לקראת הבחירות, אשר ייערכו ביום ראשון הקרוב, לראשונה מאז 1990. בשנת 2007 ניתק המשטר את הקשר של אזרחי בורמה לאינטרנט, לאחר שסרטון ביוטיוב שתיעד את הריגתו של צלם עיתונות יפני בידי הצבא עורר מהומות נרחבות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות