אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes גייסה 450 מיליון שקל בהנפקת אג"ח צילום: צביקה טישלר

yes גייסה 450 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

הריבית נקבעה על 5.85% ומועד הפרעון הסופי יחול ב-2019. החברה תנצל את תמורת ההנפקה למיחזור חובותיה

05.11.2010, 13:07 | גילעד נס

חברת הלווין yes שבשליטת בזק השלימה אמש (ה') גיוס באמצעות הנפקת אג"ח פרטית, שבו גייסה 450 מיליון

שקל. הביקוש שנרשם בהנפקה הגיע ליותר מ-700 מיליון שקל, והריבית שנקבעה לאג"ח תעמוד על 5.85%. המח"מ הינו 5 שנים, ומועד הפרעון הסופי של האג"ח יחול בסוף 2019.

את ההנפקה הובילה כלל חיתום, וכן השתתפו בה גם גיזה-זינגר-אבן ולידר שוקי הון.

את תמורת ההנפקה מתכננת yes לנצל למיחזור חובותיה ולהקלת הוצאות המימון. לאחרונה אף אישרו בעלי המניות בבזק פריסת חלק מחובותיה של yes שאינם נגזרים מהלוואות הבעלים שקיבלה, בין השאר, מבזק. yes ביקשה לדחות תשלום חוב בסך 45.5 מיליון שקל (מתוך חוב כולל בסך כ-55.6 מיליון שקל) בשנה וחצי, כך שהתשלומים שהיו אמורים להתבצע החל מחודש יולי

האחרון, יחלו למעשה בינואר 2012, ולאחר מכן יחזרו למסלול ההחזר המקורי. תמורת דחיית תשלום החוב הועלה שיעור הריבית המשולם על החוב מפריים פלוס 1.5% לפריים פלוס 3%. בעלי המניות אישרו דחיה דומה גם בהתייחס לחוב של yes כלפי בזק בינלאומי, העומד על כ-8.37 מיליון שקל.

הצלחת הגיוס של yes אמורה לעודד גם את המתחרה HOT, הצפויה להנפיק בקרוב אג"ח בהיקף של עד מיליארד שקל, כאשר גם מטרת גיוס זה הינה מיחזור חובה לבנקים. שתי החברות פועלות בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית ועליהן נטל חובות גדול המונע, בין השאר, חלוקת דיבידנדים מתוך רווחיהן לבעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות