אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב השלימה הנפקת מניות וגייסה 650 מיליון שקל צילום: עמית שעל

גזית גלוב השלימה הנפקת מניות וגייסה 650 מיליון שקל

על פי התכנון המקורי התכוונה גזית גלוב לגייס 400 מיליון שקל, אך לאור ביקושים גבוהים הוחלט להגדיל את היקף ההנפקה. החברה תעשה שימוש בכספים לצורך הקטנת הכספים המנוצלים ממסגרות אשראי קיימות

05.11.2010, 14:43 | שהם לוי

גזית גלוב השלימה הנפקת הון בדרך של הנפקת מניות לציבור בהיקף של כ-650 מיליון שקל. על פי התכנון המקורי התכוונה החברה להנפיק מניות ולגייס 400 מיליון שקל, אך לאור הביקושים החליטה החברה להגדיל את היקף ההנפקה.

בסך הכל הנפיקה גזית גלוב לציבור כ-15.5 מיליון מניות לציבור במחיר של 42 שקל למניה. גזית אינק, חברת האם, השתתפה אף היא בהנפקה ורכשה כ-2 מיליון מניות בתמורה כוללת של כ- 85 מיליון שקל, זאת מתוך מהלך של שמירת נתח אחזקותיה בגזית גלוב.

כלל חיתום ולידר הובילו את ההנפקה ולצידם פעלו גופי החיתום, פועלים IBI, לאומי פרטנרס, אייפקס, וברק קפיטל.

תמורת ההנפקה תשמש בין היתר להקטנת היתרות המנוצלות במסגרות האשראי הקיימות וכן לפעילות שוטפת של החברה. המשמעות היא שבידי החברה יהיו קווי אשראי פנויים לשם ניצול הזדמנויות עסקיות.

רוני סופר, מנכ"ל החברה מסר עם השלמת הגיוס: "הנפקת הון זו מהווה צעד חשוב נוסף בפעילות החברה כפלטפורמת נדל"ן גלובאלית. ההנפקה תאפשר לחברה לשמור על מאזן חזק ונזילות גבוהה ולהמשיך באיתור וניצול הזדמנויות עסקיות בפעילות הליבה שלה. הנהלת החברה מחויבת להמשך הצמיחה בפעילותה תוך ביסוס הדומיננטיות בכל הטריטוריות בהן היא פועלת".

בין הגופים המוסדיים הבולטים שהשתתפו בהנפקת גזית גלוב אפשר למנות את: קבוצת מגדל שרכשה מניות בכ-100 מיליון שקל, קבוצת כלל שרכשה מניות בכ-70 מיליון שקל, דש בכ-47 מיליון שקל, ברק קפיטל בכ-30 מיליון שקל ודויטשה בנק בכ-20 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות