אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגת קיוטו; שרי האוצר של APEC מבקרים את המדיניות המוניטרית של ארה"ב צילום: בלומברג

פסגת קיוטו; שרי האוצר של APEC מבקרים את המדיניות המוניטרית של ארה"ב

שרי האוצר של אסיה והפסיפיק נועדים ביפן ואמורים לאשר את המחויבות למשמעת פיסקלית, סחר חופשי והשקעה בתשתיות

06.11.2010, 09:40 | סוכנויות הידיעות

שרי האוצר של אסיה והפסיפיק, גם משלוש הכלכלות הגדולות בעולם, נפגשו היום בקיוטו שביפן עם התגברות הביקורת על המדיניות המוניטרית של ארה"ב ועל הצעותיה לפתרון חוסר האיזונים הכלכליים.

המארחים היפנים אמרו כי בתום פגישת הארגון לשיתוף פעולה כלכלי באסיה והפסיפיק (APEC) תצא הצהרה שתאשר את המחויבות למשמעת פיסקלית, סחר חופשי והשקעה בתשתיות. עם זאת, הפסגה בקיוטו אינה צפויה לשכך את חילוקי הדעות הגוברים לקראת פסגת ה-G20 בשבוע הבא בין כמה מדינות, ביניהן סין, המבקרת בחריפות את מדיניות ארה"ב.

אתמול אמרה סין כי הצעת ארה"ב ליעדים מספריים לעודפים וגירעונות בחשבון השוטף מעידה על תכנון מרכזי מיושן. גורמים רשמיים והתקשורת בסין אף התנגדו להקלה המוניטרית האחרונה בארה"ב, בטענה כי היא יכולה להוביל לזרימת "כסף חם" לסין.

כלכלות מובילות אחרות אף הן הזהירו מפני הצעדים האחרונים של ארה"ב. נגיד הבנק המרכזי של סין, הנריקה מירלס, אמר אתמול כי החלטת הפדרל ריזרב להגדיל את רכישות האג"ח הממשלתיות עלולה ליצור בועות נכסים במקומות אחרים. שר האוצר הגרמני וולפגנג שאובלה הרחיק לכת ואמר שהמדיניות המוניטרית של ארה"ב "נאיבית".

יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי הגן על רכישת אג"ח ממשלתיות בשווי 600 מיליארד דולר ואמר אתמול שחיזוק כלכלת ארה"ב חשוב לצמיחה העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות