אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחזה לרו"ח התחמק מתשלום מס וירצה 5 שנות מאסר צילום: shutterstock

מתחזה לרו"ח התחמק מתשלום מס וירצה 5 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי מרכז דחה את ערעורו של משה עשהאל אשר הורשע בזיוף, התעסקות בלתי מוסמכת, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות

07.11.2010, 13:21 | הדר קנה
בית המשפט המחוזי מרכז דחה היום (א') את ערעורו של משה עשהאל, הן על הרשעתו והן על גזר דינו. עשהאל הורשע בבית משפט השלום בכפר סבא בשורה ארוכה של עבירות על חוק מע"מ, חוק העונשין וחוק רואי החשבון.

בשנים 2002-1988 ניהל עשהאל עסק בשם "שלהבת שירותי ניהול" והיה רשום כעוסק מורשה. במסגרת העסק העניק שירות בתחום הנהלת החשבונות והגיש דו"חות מע"מ ללקוחות, על אף שלא היה רואה חשבון או מנהל חשבונות מוסמך. עשהאל מסר עבור עסקו ועבור לקוחותיו דיווחים כוזבים למנהל מע"מ, ובמעשיו הביא להתחמקות מתשלום מס בסך של 1,116,437 שקל.

כמו כן, הורשע עשהאל בעבירות של זיוף בנסיבות מחמירות ובכוונה לקבלת דבר, עבירות של קבלת דבר במרמה, עבירות של גניבה בידי מורשה, עבירות הדחה בחקירה ושיבוש הליכי משפט ועבירות של התעסקות בלתי מוסמכת לפי חוק רואי חשבון.

בית משפט השלום השית על עשהאל עונש של 5 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך 3 שנים וקנס כספי בסך 50 אלף שקל.

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של עשהאל והשאיר את גזר הדין על כנו. השופט קבע כי ישנה חומרה מיוחדת בעבריינות הכלכלית וכי המערער בחר לנהל דרך חיים עסקית עבריינית לאורך תקופה ממושכת של מספר שנים, תוך שהוא פוגע הן באמון לקוחותיו והן באוצר המדינה.

בערעור הופיעה עו"ד מרלן אלוהאב מהמחלקה המשפטית מרכז ותיקים מיוחדים ברשות המסים בישראל, אשר אף ניהלה את התיק בבית משפט השלום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות