אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארנון כץ מסייע לעמי גניגר להשתלט על חברה בריטית צילום: אוראל כהן

ארנון כץ מסייע לעמי גניגר להשתלט על חברה בריטית

תיא השקעות רכשה 6.5% מחברת המדיה הבריטית DCD תמורת 470 אלף ליש"ט במזומן. בכוונתה לרכוש 13% נוספים מהיזם הישראלי ארנון כץ

08.11.2010, 08:14 | שניר הנדלר

בעל השליטה בתיא השקעות עמי גניגר ממשיך להעמיק את אחיזתו בשוק המדיה הבריטי. אתמול הודיעה תיא על רכישת 6.5% מהון המניות של קבוצת DCD מדיה, הנסחרת בבורסה המשנית של לונדון (AIM), תמורת 470 אלף ליש"ט במזומן. רכישת המניות נעשתה בעסקאות מחוץ לבורסה. על פי נתוני בלומברג, בעלת המניות הגדולה ביותר ב־DCD היא חברת גרטמור השקעות (21.6%).

מהודעת תיא עולה כי בכוונתה להשלים בשבוע הקרוב עסקה לרכישת כ־13% נוספים ממניות DCD, כך שתחזיק בכ־19.5% מהון המניות של הקבוצה הבריטית. להערכת תיא, ההשקעה הכוללת ב־DCD תגיע ל־2 מיליון ליש"ט.

ל"כלכליסט" נודע שהמו"מ הנוכחי נוגע לאחזקות של יזם המדיה הישראלי ארנון כץ (אחד ממייסדי אמפייר אונליין עם נועם לניר), המתגורר בלונדון זה שנים רבות. המגעים נעשים מול בנק השקעות זר. את תגובת תיא וכץ לא ניתן היה להשיג.

קבוצת DCD פועלת בתחום ההפקה והתוכן, ובבעלותה יותר מ־2,500 שעות של תוכניות בידור, דרמה, מוזיקה ואמנות, המופצות בטלוויזיה ובדי.וי.די ברחבי העולם. מטה הקבוצה ממוקם בלונדון, והיא מחזיקה במשרדים נוספים באיים הבריטיים ובארצות הברית. העניין שמגלה גניגר בחברה הבריטית מובן, שכן פעילותה גלובלית ומשיקה לעיסוקיה של תיא בישראל בהפקות טלוויזיה, אינטראקטיב, וידיאו ואינטרנט, לצד אחזקתה באולפני הרצליה.

תיא השקעות נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 77.2 מיליון שקל. ב־2009 רשמה החברה הכנסות של 42.3 מיליון שקל. הכנסות DCD מדיה גדולות משמעותית מאלה של תיא, והן הסתכמו ב־12 החודשים שהסתיימו ב־30 ביוני ב־30.5 מיליון ליש"ט. בשורה התחתונה חתם מנכ"ל DCD, דיוויד גרין, על רווח נקי של כ־4.5 מיליון ליש"ט.

כאמור, זוהי אינה דריסת הרגל הראשונה של גניגר בשוק המדיה הבריטי. במהלך השנה האחרונה הוא רכש בכמה מנות מניות של חברת הציוד הטכני אווסקו (בעסקאות מחוץ לבורסה). הרכישות הפכו את תיא לבעלת השליטה הגדולה ביותר באווסקו, עם אחזקה של 29.6%. אווסקו מספקת, בין השאר, מסכי ענק, תאורה, רמקולים וציוד נלווה לסיבובי הופעות של מוזיקאים מפורסמים ברחבי העולם; ציוד וידיאו ואודיו לתערוכות ולמסיבות עיתונאים; וכן תשתיות ומערכות שידור לאולפני טלוויזיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות