אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - ההמלצות של הראל פיננסים: כלל ביטוח, בנק לאומי ואל על צילום: shutterstock

בלעדי ל"כלכליסט" - ההמלצות של הראל פיננסים: כלל ביטוח, בנק לאומי ואל על

החברה עדכנה את המלצות ה־buy side שלה; בתחום חיפושי הנפט המניה המומלצת היא נפטא; "היקף ההכנסות מקידוח תמר ודלית עשוי להסתכם ביותר מ־40 מיליארד דולר"

08.11.2010, 17:01 | סיון איזסקו

חברת הראל פיננסים עדכנה ביום רביעי האחרון את רשימת המלצות ה־buy side של הקבוצה, המיועדות למנהלי ההשקעות של הקבוצה ולא לציבור הרחב. עותק של הסקירה הגיע לידי "כלכליסט" וחושף את המניות שמחלקת האנליזה של הראל מאמינה כי יספקו תשואות עודפות למשקיעים, על פי המחירים שבהם הן נסחרות כיום.

תחזית חיובית לאל על

את רשימת המומלצות פותחת הראל עם המלצת תשואת יתר לחברת התעופה אל על. הראל מספקת לאל על מחיר יעד של 1.78 שקלים למניה, הגבוה בכ־30% ממחיר המניה בעת ההמלצה.

בהראל צופים כי בהמשך למעבר ברבעון השני מהפסד של 20 מיליון דולר לרווח של 15 מיליון דולר, "החברה צפויה להמשיך ולהציג תוצאות טובות מאוד ברבעון הקרוב (דו"חות הרבעון השלישי יפורסמו ב־17 בנובמבר - ס"א) וכן בשנתיים הקרובות".

בהראל מציינים לחיוב, בין היתר, את תהליך הבחינה של מדיניות הגידור של עלויות הדלק הסילוני, כשמטרת המדיניות החדשה היא להקטין את הסיכון של מקרי קיצור ולא להשתמש בגידור עלויות הדלקים כמקור רווח.

עוד מציינים בהראל כי אל על נמצאת בהליכי חתימת הסכמים ליצירת דינמיקה של התרחבות בינלאומית, כשהמוקדים הם ארה"ב ומדינות ה־BRIC (ברזיל, רוסיה, הודו וסין). מחיר היעד שצוין אינו כולל את התרומה של הקצאת 7.5% ממניות ממן (עם אופציה לעלות ל־25% מממניות ממן, הנסחרת בשווי של 280 מיליון שקל). הקצאה זו אושרה בסוף השבוע על ידי האסיפה הכללית של ממן, לאחר כתיבת הסקירה.

מכתשים אגן בחוץ

בתחום חיפושי הנפט, המניה המועדפת על הראל היא מניית חברת נפטא, אשר קיבלה המלצת קנייה עם מחיר יעד של 22.85 שקל. בהראל מציינים לטובה את האיתנות הפיננסית של החברה, כאשר ההון העצמי שלה מהווה 54% מסך הנכסים. עוד מציינים בהראל את האחזקה של נפטא בישראמקו, המחזיקה בכ־29% מקידוח תמר ודלית.

בהראל מציינים כי "היקף ההכנסות מתמר ודלית עשוי להסתכם במשך שנות ההפקה הבאות בכ־40 מיליארד דולר ויותר". כמו כן מציינים כי בשטח רישיון שמשון עשוי להימצא מאגר בהיקף של 43 BCM בהסתברות של 15%.

בתחום הבנקאות בחרה הראל את בנק לאומיעם מחיר יעד של לא פחות מ־18.4 שקל.

בתחום הביטוח הראל מפרגנת למתחרה של החברה־האם - בהראל ממליצים על כלל ביטוחעם מחיר יעד של 125 שקל, ומציינים כי היא חברת הביטוח היחידה שהרחיבה את פעילותה באמצעות רכישת חברות ביטוח באנגליה ובארה"ב.

עוד מציינים בהראל כי כלל ביטוח נסחרת כיום במכפיל הון של 1.2, בעוד שמגדל, חברת הביטוח הגדולה במדינה, נסחרת כיום במכפיל 1.7.

הראל פיננסים מוציאה את מניית מכתשים אגן מרשימת המניות המומלצות, מכיוון שמחיר המניה עבר את מחיר היעד שנקבע בעבר על ידי הראל - 17.3 שקל. המניה נסחרת כיום ב־17.99 שקל על רקע העסקה עם כימצ'יינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות