אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: רוב משתמשי הטאבלטים לא יחזיקו באייפד בסוף 2011 צילום: Marc Labitzky

הערכה: רוב משתמשי הטאבלטים לא יחזיקו באייפד בסוף 2011

הטאבלט של אפל שולט היום בתחום באופן מוחלט, אבל חברת המחקר Rethink Technologies מעריכה כי המצב הזה לא יימשך לאורך זמן, בין היתר בשל העמקת הנוכחות של גוגל בשוק

08.11.2010, 12:20 | יוסי גורביץ

האייפד של אפל שולט כרגע ללא עוררין בתחום הטאבלטים, ולפי ההערכות נתח השוק שלו יעמוד על 95% בסוף השנה. אלא שחברת המחקר Rethink Technologies מעריכה כי עד סוף 2011, צפוי נתח השוק של האייפד לרדת ל-40%, ועד סוף 2014 – ל-20%. כך דיווח אמש (א') הרג'יסטר. לפי ההערכה, האייפד יאבד את הדומיננטיות בתחומו מהר יותר מכפי שהאייפון נחלש במגזר הסמארטפונים, עם עלייתם של מכשירי האנדרואיד.

מכירות הטאבלטים ברבעון השלישי של 2010 עמדו על כ-4.2 מיליון מכשירים, אך ההערכות הן כי ב-2015 כבר יימכרו 80 מיליון. להערכת Rethink, אפל עדיין צפויה להוביל במכירות ברבעון האחרון של 2010, אך הנתח שלה יצטמצם כבר אז לכשני שלישים מהשוק.

בתחילת 2011 צפויות להגיע לשוק אלטרנטיבות ראויות, כמו הטאבלט שלפי הדיווחים גוגל שוקדת עליו. מצב זה ייאלץ את אפל להתמודד עם שתי מערכות הפעלה של גוגל – אנדרואיד, שטאבלטים כמו סמסונג גלקסי טאב כבר מתבססים עליו, ו-Chrome OS, שעליה אמור להתבסס הטאבלט החדש.

מתחרה מעניין אחר הוא הנוק הצבעוני של בארנז אנד נובלס, שאמנם מוגדר כקורא ספרים אלקטרוני, אך הוא למעשה טאבלט מופעל אנדרואיד המיועד לקהל אוהבי הקריאה. נוסף על כך, תצטרך אפל להתמודד מול טאבלט מבוסס MeeGo, שנוקיה צפויה להוציא לשוק בשנה הבאה.

האנליסטים של Rethink ציינו שמכירות האייפד אכזבו את המשקיעים כבר ברבעון השלישי של 2010, ואף שאפל טענה כי מדובר ב"צוואר בקבוק" בהליך היצור, סביר שהירידה במכירות נבעה גם מכך שהצרכנים המתינו לראות אילו עוד מכשירים יגיעו לשוק. אפל צפויה, עם זאת, לשמור על הכנסות גבוהות יחסית לשאר יצרניות הטאבלטים, בזכות העובדה שהיא גובה מחירים גבוהים יותר.

בינתיים, מנסים באפל להתמודד עם צרות מסוג שונה מעט: בסוף השבוע הודיעה החברה כי מכשיריה המופעלים על ידי מערכת ההפעלה iOS 4.1, כמו האייפון והאייפוד טאץ',

אינם מסוגלים להסתנכרן עם המעבר לשעון חורף, מה שכבר גרם לתקלות באירופה. אפל צפויה להוציא בקרוב תיקון תוכנה שיפתור את הבעיה - אבל זה יעזור רק במעבר הבא לשעון הקיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות