אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיבוב אצל פישמן: משה מורג חוזר ממירלנד למבני תעשיה צילום: עמית שעל

סיבוב אצל פישמן: משה מורג חוזר ממירלנד למבני תעשיה

ארבע שנים אחרי שעזב את מבני תעשיה בתום קדנציה ארוכה כמנכ"ל, שב מורג לחברה ומחליף את דלית בראון

10.11.2010, 08:39 | נעמה סיקולר

ארבע שנים אחרי שפרש מתפקידו כמנכ"ל מבני תעשיה, חוזר משה מורג לאותו תפקיד ומחליף את דלית בראון, שנכנסה לנעליו כמנכ"לית החברה־הבת מקבוצת פישמן ב־2006 והודיעה לאחרונה על פרישתה.

בקדנציה הקודמת שלו במבני תעשיה כיהן מורג כמנכ"ל החברה במשך לא פחות מ־12 שנים (מ־1994). גם בארבע השנים האחרונות הוא לא נפרד מאליעזר פישמן ונשאר במסגרת הקבוצה - כמנכ"ל מירלנד, זרוע הפעילות של פישמן ברוסיה.

מורג (65) נכנס לתפקידו במירלנד זמן קצר לאחר שהונפקה בבורסה של לונדון בדצמבר 2006, ועתה הוא מסיים את תפקידו על פי המתוכנן. רומן רוזנטל, עד כה מנהל הכספים של מירלנד, יחליפו על כס המנכ"ל.

מבני תעשיה עוסקת בייזום, בהקמה ובניהול של מרכזים מסחריים, מגורים, מלאכה ולוגיסטיקה בישראל ובעשר מדינות באירופה, בצפון אמריקה ובאסיה. דירקטוריון החברה אישר אתמול את תנאי השכר של מורג לתקופה של 13 חודשים בלבד, עד סוף 2011, כאשר חברת ניהול שבבעלות מורג תקבל 160 אלף שקל בחודש.

בנוסף ייהנה המנכ"ל החדש־ישן בסוף 2011 ממענק בגובה שלוש משכורות (480 אלף שקל), ואם יוחלט על הארכת כהונתו, יקבל מענק נוסף שגובהו ייקבע בעתיד.

פערי שכר בין המנכ"לים

תנאי השכר של מורג במבני תעשיה דומים לתנאים שקיבל במירלנד - אולם גבוהים משמעותית מתנאיה של המנכ"לית היוצאת בראון, שקיבלה מהחברה דמי ניהול של 65 אלף שקל (ב־2009 קיבלה בראון גם מענק של 130 אלף שקל). דירקטוריון החברה אישר לבראון מענק עזיבה חד־פעמי של 690 אלף שקל.

בהודעה שבה דווח על פרישתה אמרה לאחרונה בראון כי "לאחר תקופה מרתקת שבמהלכה השלמתי בחברה שינויים בתחומים רבים, אני חשה כי זו העת לפנות לאתגרים חדשים". לפני מבני תעשיה, כיהנה בראון כמנכ"לית קבוצת חברות הנדל"ן והלוגיסטיקה רד בינת.

בתוך כך, מירלנד שאותה עוזב מורג דיווחה אתמול כי בכוונתה לצאת לגיוס של 300 מיליון שקל, מחציתו באג"ח מסדרה ד' החדשה ומחציתו באופציות להמרה לאג"ח. בשבוע שעבר העניקה חברת הדירוג מעלות S&P דירוג BBB לסדרת האג"ח החדשה בהיקף של 150 מיליון שקל ערך נקוב, אשר תישא ריבית של 6% צמודה למדד ותיפרע בארבעה תשלומים שנתיים שווים בסוף נובמבר, בכל אחת מהשנים 2014—2017. תשלומי הריבית ישולמו בכל חצי שנה, החל במאי 2011 ועד נובמבר 2017.

האופציות של מירלנד

מירלנד מציעה גם 1.5 מיליון כתבי אופציה תמורת 99 שקל ליחידה. כל יחידה ניתנת להמרה ל־100 אג"ח מסדרה ד', למימוש עד סוף דצמבר השנה. החברה מקווה לקבל תמורה ראשונית של 148.5 מיליון שקל מהנפקת האג"ח, ואם ימומשו כל האופציות, תגייס 148.5 מיליון שקל נוספים.

באוגוסט ביצעה החברה מהלך דומה, כשביקשה לגייס כ־100 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח נוספת, וגייסה לבסוף סכום כפול בעקבות הביקוש הגבוה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות