אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 76% ברווח הנקי של ברקליס קפיטל צילום: בלומברג

ירידה של 76% ברווח הנקי של ברקליס קפיטל

חטיבת ההשקעות בניהולו של רוברט דיאמונד, המיועד לתפקיד מנכ"ל הבנק, ספגה ירידה בהכנסות וכתוצאה מכך ברווחים, אלה היו הגורמים העיקריים לירידה ברווח הנקי

09.11.2010, 10:59 | סוכנויות הידיעות

ברקליס, הבנק השלישי בגודלו בבריטניה, דיווח על צניחה של 76% ברווח הרבעוני, לאחר שחטיבת ההשקעות בניהולו של רוברט דיאמונד, המיועד לתפקיד מנכ"ל הבנק, ספגה ירידה בהכנסות וכתוצאה מכך ברווחים.

הרווח של הבנק לפני מס, לשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר, נפל ל-327 מיליון ליש"ט (527 מיליון דולר) מ-1.36 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה אשתקד. ברקליס קפיטל, חטיבת ההשקעות של הבנק, רשמה הפסד לפני מס של 182 מיליון ליש"ט מרווח של 369 מיליון ליש"ט.

"תוצאות ההכנסות והרווחים שלנו היו יציבים בתשעת החודשים הראשונים של 2010, על אף אווירה כלכלית חלשה", אמר המנכ"ל ג'ון וארלי.

הבנק מינה את דיאמונד כמחליפו של וארלי, הוא ייכנס לתפקידו במרץ. ברקליס הרחיב את חטיבת האג"ח שלו באירופה ובאסיה לאחר רכישת החטיבה האמריקאית של ליהמן ברדרס הולדינגס ב-2008.

בחטיבת ברקליס קפיטל, שהיה אחראי לשני שלישים מהרווח במחצית הראשונה של השנה, קיצצו 300 תפקידי מנהלה ותמיכה באוגוסט על רקע ההאטה בהכנסות.

הכנסות בברקליס קפיטל ירדו ב-24% ל-2.8 מיליארד ליש"ט. "תנאי השוק נותרו מאתגרים ברבעון השלישי של 2010, ההכנסה הושפעה אף היא מהפחתה עונתית בפעילות", נמסר בהצהרה שפרסם הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות