אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גברים, רוצים להביא ילדים? אל תשימו את המחשב הנייד על הברכיים צילום: shutterstock

גברים, רוצים להביא ילדים? אל תשימו את המחשב הנייד על הברכיים

מחקר חדש מחזק את החשד שעבודה עם מחשב נייד צמוד לגוף עלולה לפגוע בפוריות, במיוחד בשימוש קבוע. הפרדת המחשב מהגוף בעזרת כרית לא עוזרת, ישיבה ברגליים מפושקות - דווקא כן

09.11.2010, 15:32 | אבנר קשתן

גברים שמשתמשים במחשב נייד, זה הזמן להתחיל להיזהר: עבודה עם מחשב נייד על הברכיים, אפילו רק ל-10 דקות, עלולה לפגוע בפוריות - כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת ניו יורק, שעליו דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

המחקר, שנערך על 29 גברים צעירים, מצא כי תוך שעה מתחילת השימוש עולה הטמפרטורה באזור כיס האשכים בכ-2.5 מעלות, בעוד שמחקרים קודמים הראו כי עלייה של מעלה אחת ביחס לטמפרטורת החדר מספיקה כדי לגרום לפגיעה אפשרית בייצור הזרע.

"מיליוני גברים בגילאי הרבייה משתמשים במחשבים ניידים", מסר ד"ר יפים שינקין, שניהל את המחקר, "הטמפרטורה באזור כיס האשכים יכולה להגיע לטווח המסוכן תוך 10-15 דקות, בלי שהם בכלל ישימו לב". שינקין הדגיש כי הסכנה נובעת בעיקר משימוש תכוף וממושך, שאינו מאפשר לאזור האינטימי להתקרר, ולא בשימוש חד-פעמי.

החוקרים לא בדקו קשר ישיר בין שימוש במחשבים ניידים לבין פוריות, אלא התמקדו בהשפעה על הטמפרטורה בלבד. רופאים אחרים, בהם ד"ר ג'יימס סמית' מאוניברסיטת קליפורניה, הדגישו כי טרם נמצא קשר סיבתי ישיר בין התחממות באזור איברי הרבייה לבעיות פוריות, אך המליצו גם הם להימנע מחשיפה ממושכת. בנוסף, הבהיר סמית' כי הנזקים לפוריות מהתחממות יתר ככל הנראה אינם קבועים, אך זמן ההתאוששות של מערכת הרבייה עשוי לעמוד על מספר חודשים.

המחקר החדש מצא עוד כי הפרדת המחשב הנייד מהגוף באמצעות כרית אינה אפקטיבית, ואינה מצמצמת משמעותית את התחממות כיס האשכים, גם אם התחושה ברגליים חמה פחות. שינקין הדגיש כי שימוש ב"מגשית ברכיים" עשוי להעניק לגברים רבים תחושת ביטחון מזויפת, שתגרום להם להמשיך ולסכן את בריאותם. פתרון יעיל יותר הוא ישיבה עם רגליים מפושקות - או, פשוט, להניח את המחשב על שולחן העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות