אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פרטנר: עדיין מתכננים לעתור לבג"ץ כנגד הפחתת דמי הקישוריות צילום: גלעד קוולרצ'יק

מנכ"ל פרטנר: עדיין מתכננים לעתור לבג"ץ כנגד הפחתת דמי הקישוריות

לטענת יעקב גלברד משרד התקשורת התעלם מהמלצה מפורשת של חברת המחקר. "אנחנו נמצאים בשלבים הסופיים של גיבוש העתירה"

09.11.2010, 16:43 | גילעד נס

פרטנר מתכוונת לעתור לבג"ץ כנגד הפחתת דמי הקישוריות האמורה להיכנס לתוקפה ב-1 בינואר 2011 - כך אומר ל"כלכליסט" מנכ"ל החברה, יעקב גלברד. "אנחנו נמצאים בשלבים הסופיים של גיבוש העתירה, ולהערכתי היא תוגש בימים או בשבועות הקרובים.

"אנחנו מאמינים שהחלטת משרד התקשורת בנושא זה אינה מידתית משני טעמים - דמי הקישוריות שקבע המשרד אינם משקפים את העלות האמיתית של ספקיות התקשורת בהעברת השיחות על גבי הרשתות שלהן, והמשרד גם התעלם מהמלצה מפורשת של חברת המחקר שביצעה עבורו את העבודה, ובחר להפחית באופן מיידי את דמי הקישוריות, ולא בתהליך הדרגתי. הפחתה שכזו, ציינה גם חברת המחקר, מערערת את המודל העסקי של חברות התקשורת ועלולה להשפיע באופן מהותי עליהן".

"הדו"חות הם היסטוריה"

גלברד התייחס גם לגל השמועות אודות פיטורים נרחבים בחברה, במטרה לשמר את רווחיה גם בשנים הבאות, וציין כי החברה אינה מתייחסת לשמועות, וכחברה ציבורית היא תעדכן בנושא לאחר שיתקבלו החלטות כלשהם. "אנחנו מבצעים כעת פעילות בדיקה רוחבית בכל החברה, כחלק מגיבוש תוכנית אסטרטגית שתוביל אותנו בשנים הבאות. ברור לנו שהדו"חות שפרסמנו אתמול הם היסטוריה, ושנת 2011 תהיה סיפור חדש ומאתגר יותר, ולכן אנחנו סורקים את כל רכיבי פעילות החברה, הכוללים את פעילות הרכש, המכירות, השיווק וכדומה, במטרה לאתר הזדמנויות להתייעלות. התהליך עוד לא הסתיים, ולכן גם לא נוכל לדווח על מסקנותיו", אמר גלברד.

פרטנר הגישה לאחרונה את בקשות המיזוג עם חברת 012 סמייל למשרד התקשורת ולרשות להגבלים עסקיים, ולדברי גלברד לא מתנהלים בין הצדדים מגעים רשמיים או לא רשמיים במטרה להגיע להסכם כלשהו, וכי ככל הידוע לו הגורמים הרגולטורים לומדים כעת את בקשת החברה ויתייחסו אליה רק בהמשך.

עם זאת, גלברד קושר את עסקת פרטנר-סמייל וההחלטה הרגולטורית שתגיע בעניינה לחברה אותה ניהל בעבר, בזק. "המיזוג בינינו לבין סמייל יהיה מיזוג חשבונאי, לא תפעולי", אומר גלברד, "כיוון ששתי החברות מתמחות בתחומים שונים ורק הגיוני יהיה שימשיכו לפעול כל אחת בתחום ההתמחות שלה. עם זאת, כשמסתכלים על השוק רואים שלספקית אינטרנט אחרת (הכוונה לבזק בינלאומי - ג.נ) יש חברה אם שמחזיקה בתשתיות קוויות, ובעוד הרגולטור כבר מעביר החלטות שמפקיעות מחברות הסלולר את התשתיות שלהן לטובת מתחרים, אנחנו לא רואים פעילות דומה בתחום הקווי. כל עוד התשתיות של בזק אינן פתוחות לחלוטין למתחרים, מן הראוי שתמשיך ההפרדה המבנית בינה לבין החברות הבנות שלה, ולכן ניתן לגזור מכך שראוי שתהיה הפרדה מבנית בין פרטנר ל-012 סמייל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות