אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן חדש בפלורנטין: העירייה מחפשת קרקעות פנויות בשכונה ב-150 מיליון שקל צילום: שלום בר טל

שחקן חדש בפלורנטין: העירייה מחפשת קרקעות פנויות בשכונה ב-150 מיליון שקל

במהלך חריג החלה לאחרונה העירייה להפעיל מתווכים תמורת עמלות כדי שיסייעו באיתור קרקעות פנויות; רכישת הקרקעות תמומן מכספי מכירת מתחם רמז-ארלוזרוב

10.11.2010, 20:55 | דותן לוי

"דרושה קרקע פנויה בשכונת פלורנטין", אם נתקלתם לאחרונה במודעה דומה, סבירות גבוהה כי לא מדובר ביוזמה נדל"נית של אחד היזמים הפועלים בעיר אלא מהלך מתוכנן של עיריית תל־אביב לרכישת קרקעות בשכונה.

העירייה, במטרה לרכוש קרקעות פנויות בשכונת פלורנטין ובשכונות נוספות בדרום העיר החלה לפנות לאחרונה גם למתווכי נדל"ן תמורת עמלת תיווך כדי שיסייעו לאתר שטחים פרטיים המוצעים למכירה.

בכוונת העירייה לממן את רכישת הקרקעות במחצית מהתמורה שהתקבלה בעבור מכירת הקרקע במתחם רמז ארלוזרוב - סכום הנאמד ב-153 מיליון שקל. הקרקעות ישמשו לשטחי ציבור באזורים בהם יש מחסור בכך, לדוגמא שכונת פלורנטין, ולאחר רכישתם יהפכו למבני ציבור וגינות ציבוריות.

בעירייה הסבירו, כי רכישת הקרקעות היא כורח המציאות בשכונות כמו פלורנטין שנבנו על פי תוכניות שאושרו בזמן קום המדינה ומאופיינות בבנייה צפופה ונטולת שטחים ציבוריים שאינה תואמת את צרכי התושבים המתגוררים בתחומה ואת האומדן העתידי של האוכלוסייה בשכונה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
למה מפלים לרעה את הצפון הישן?
מדוע שלא יעשו פארק גם בצפון הישן? אמנם יש את פארק הירקון אולם הוא לא ממוקם בתוך השטח הבנוי. השטח שנמכר ברמז הולך להעמיס עוד יותר על אזור הצפון הישן וראוי שלכל הפחות חלק מהכסף ינותב לשימוש האזור ממנו התקבל הכסף. ואם לא פארק אז לכל הפחות חניון תת קרקעי, למשל מתחת לרחבה של אחד מבתי הספר. צריך גם להקים מתנ"ס ראוי. גם לתושבי הצפון הישן מגיע לקבל שירות וזה לא בסדר שרק לוקחים מאיתנו כסף אבל לא יודעים לתת.
תל אביבי  |  11.11.10
6.
האם התגמולים ממכירת המגרש רמז-ארלוזרוב לא נועדו לשיפוץ שוק הכרמל???
כבר מספר שנים אומרים שרוצים לשפץ את שוק הכרמל ולהופכו לשוק תיירותי ושוקק כמו השוק בברצלונה(לה בוקרייה)?? מה נעשה?האם היה מדובר רק על ספין תקשורתי ?הרי האזור הינו מוחמץ ברמות שלא ניתן להבין?על קרקע מאוד יקרה הפונה לפארק,טיילת וים!!! על חניון הכרמלית ניתן להרים בית מלון יוקרתי כמו דיווידאינטרקונטיננטל,ואת כל החנויות ברחוב הכרמל מיצחק אלחנן ניתן להפוך לחנויות בוטיק מיוחדות,קצת מעוף ויוזמה לא תזיק??
תל אביבי  |  11.11.10
לכל התגובות