אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלם השלב הראשון בתוכנית החירום להגדלת עתודות ייצור החשמל בישראל צילום: בלומברג

הושלם השלב הראשון בתוכנית החירום להגדלת עתודות ייצור החשמל בישראל

חברת החשמל השלימה את חיבורה של יחידת חשמל חדשה בתחנת הכוח רמת חובב; בשלב זה התווספו למעלה מ-1000 מגה ואט למשק החשמל בישראל

10.11.2010, 17:38 | כתב כלכליסט

חברת החשמל השלימה היום (ד') את חיבורה של יחידת החשמל החדשה בתחנת הכוח רמת חובב, ועמה את השלב הראשון בתוכנית החירום הלאומית להגדלת עתודות ייצור החשמל. יחידת החשמל החדשה תוסיף כ-250 מגה ואט למערך ייצור החשמל בישראל ותפעל באמצעות גז טבעי.

לפני כשלושה חודשים חיברה חברת החשמל יחידת ייצור חדשה נוספת באתר "חגית", אשר העלתה את כושר הייצור ב-255 מגה ואט. בסך הכל, כלל השלב הראשון בתוכנית החירום הלאומית הוספת למעלה מ-1000 מגה ואט למשק החשמל בישראל ועלה למעלה מ-3 מיליארד שקל.

מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, אמר היום כי "חברת החשמל פעלה בפרקי זמן חסרי תקדים על פי החלטת משרד התשתיות, כדי להשלים את תוכנית החירום למשק החשמל ולהביאו לרמה של משק מערבי מודרני, לרווחת תושבי המדינה". עוד הוסיף לסקר כי "עלינו להמשיך ולפעול להגדלת עתודות הייצור תוך השלמת שלב ב' של הפרויקט. בכוונת הנהלת החברה לפעול בכל דרך אפשרית להשלמת השגת המימון הדרוש לשלב השני בפרויקט תוך מציאת פיתרונות יצירתיים להביא למימוש תוכנית זו מהכוח אל הפועל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות