אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": דוד פתאל דוחה את הנפקת חברת המלונות ל־2011 צילום: גלעד קוולרצ'יק

בלעדי ל"כלכליסט": דוד פתאל דוחה את הנפקת חברת המלונות ל־2011

ל"כלכליסט" נודע כי הסיבה לדחייה היא הקושי בהצגת נתוני הפרופורמה של אזורים תיירות, שאותה רכשה החברה בסוף 2009

15.11.2010, 08:17 | גולן חזני

הנפקת חברת המלונות של דוד פתאל לא תתקיים השנה כמתוכנן, והחברת תנסה להוציאה לפועל בתחילת 2011. ל"כלכליסט" נודע כי הרקע לכך הינו קושי בו נתקלה פתאל בהצגת נתוני הפרופורמה של אזורים תיירות, אותה רכשה לקראת סוף 2009.

רכישת אזורים תיירות הקפיצה את חברת המלונות מדרגה בעסקיה בישראל. מדובר ב־12 מלונות מרשת שרתון ומוריה, הכוללים 3,000 חדרים, שנרכשו תמורת כ־270 מיליון שקל, וכן תמורת נטילת חוב של כ־700 מיליון שקל. בעקבות העסקה הפכה פתאל לרשת של 30 בתי מלון, מתוכם 18 בבעלותה, המעסיקה אלפי עובדים וכוללת 7,500 חדרי אירוח.

תשואה של עשרות אחוזים

פתאל היה אמור לכלול בהנפקה גם את פעילות קבוצת פתאל בחו"ל. ההנפקה היתה אמורה להתקיים לפי שווי של 1.8-1.6 מיליארד שקל, ומי שאמורים להוביל אותה הם לידר, לאומי פרטנרס, ושורה של חתמים נוספים.

הן בחברה והן בקרב החתמים קיוו להוציא את ההנפקה לפועל כבר החודש, על בסיס דו"חות הרבעון השני של 2010. אולם, לנוכח הבעיות הטכניות הנוגעות לנתונים הכספיים של אזורים תיירות, הוחלט כאמור לדחות את ההנפקה והיא תתקיים על בסיס תוצאות הרבעון השלישי של 2010, במידה ותנאי השוק יאפשרו זאת.

ההון העצמי של פתאל, שהיא חברת המלונות הגדולה בישראל, עמד בסוף 2009 על 370 מיליון שקל. חברת הביטוח מגדל נכנסה לשותפות במלונות פתאל לפני שנתיים לפי שווי של 650 מיליון שקל, ואם ההנפקה אכן תתבצע בהצלחה לפי השווי החדש, הרי שמגדל צפויה לרשום תשואה של עשרות אחוזים על השקעתה.

הרווח הנקי הצפוי ב־2010 לחברת המלונות של דוד פתאל יגיע לכ־60 מיליון שקל. לעומת רווח חריג של 110 מיליון שקל שרשמה החברה ב־2009, אשר כלל רווח חשבונאי של יותר מ־100 מיליון שקל, שנבע בעיקר ממוניטין שלילי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
פתאל ולאונרדו=מלונות מוזנחים,כל הצוות עובדים מעזה,ויחס מחפיר של הנהלת החברה ללקוחות
הייתי במלון 5 כוכבים בים המלח ביום הנישואין שלי.נסעתי 3 שעות והגעתי אחה"צ למלון שאמור היה להיות ברמה. בפועל רב הצוות וכמעט כל האורחים היו ערבים מעזה וירדן והייתי היהודי היחיד במלון,המלון היה רועש ומלוכלך ומוזנח כמו מלון של כוכב אחד,והאוכל היה זוועתי למדי. במצב הזה היה מפחיד,לא יכולתי להנות, ולכן נשארתי בחדר עד הבוקר ועזבתי מיד על הבוקר, למרות ששילמתי על כמה לילות מראש.3000 שקל הלכו לפח יחד עם הרבה עוגמת נפש. הנהלת החברה גילתה אטימות ולאחר פניות רבות הואילה בטובה ו"פיצתה" אותי ב"יום כיף" בשווי 200 ש"ח , ראו הוזהרתם. לאחרונה יצא לי התארח גם בלאונרדו סיטי טאואר. גם רמתו של המלון הזה צנחה בצורה דרמטית מאז עברה מרשת שרתון ללאונרדו. פתאל קנה הרבה מלונות וצריך להחזיר חובות.לכן מזניח ולא משקיע שקל במלונות שלו שנראים זוועה.מי שמדרג את המלונות-נא לשים לב,חלק מהמלונות שלו חייבים הורדת דירוג בדחיפות.
אני לא אגיע יותר למלונות פתאל ולאונרדו , ראשון לציון  |  04.12.10