אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמון: "היינו זוג באוניברסיטה, הייתי בטוח שדה־ליאו תפסול עצמה" צילום: מיכאל קרמר

רמון: "היינו זוג באוניברסיטה, הייתי בטוח שדה־ליאו תפסול עצמה"

השר לשעבר חיים רמון העיד אתמול על עברו עם הבוררת בין צ'רלטון להתאחדות לכדורגל ועל ניגוד העניינים בפרשה

15.11.2010, 15:17 | גולן חזני

"אני מכיר את השופטת דה־ליאו מהתקופה שהיינו צעירים. אפילו היינו בני זוג כמה חודשים באוניברסיטה", כך סיפר אתמול השר לשעבר חיים רמון, שהנו יועץ בכיר לצ'רלטון כיום, בעדותו בפני השופט יהודה זפט בבית המשפט המחוזי בת"א.

עדותו של רמון נמסרה במסגרת דיון בבקשה שהגישה צ'רלטון לביטול פסק הבוררות בינה לבין ההתאחדות לכדורגל, בשל טענות לניגוד עניינים לכאורה שבו היתה מצויה הבוררת בתיק - השופטת בדימוס גבריאלה דה־ליאו.

"לא גיליתי על ההיכרות רבת - השנים ביני לבין דה־ליאו מאחר שציפיתי שהיא תעשה זאת בעצמה", אמר רמון.

במהלך הדיון מסרו עדות גם פרקליטה של צ'רלטון בבוררות, עו"ד רובי בכר; בעלה של דה־ליאו פרופ' יובל לוי; ורו"ח יאיר רבינוביץ' - בעבר יו"ר הרשות לבקרה תקציבית בהתאחדות, אשר יוצג על ידי לוי. דה־ליאו שיגרה לדיון תצהיר שבו כתבה כי היא אינה זוכרת שרמון הוזכר בעבר בקשר לבוררות או לצ'רלטון.

בוררות על זכויות

דה-ליאו. צ דה-ליאו. צ'רלטון טוענת לניגוד עניינים דה-ליאו. צ

הסכסוך בין צ'רלטון להתאחדות פרץ לאחר שצ'רלטון, שהיתה קשורה בהסכם זכויות שידור עם ההתאחדות, הודיעה לאחרונה כי היא מוותרת על זכויותיה והיא מפסיקה להעביר את התשלומים שלהם התחייבה. צ'רלטון טענה כי מחיר השידורים היה מופקע, וכי לא זכתה להנחה דומה לזו שבה זכו אחרים. צ'רלטון דרשה לבטל את ההסכם, ולאחר שההתאחדות סירבה עבר הנושא לבוררות. דה־ליאו הורתה לצ'רלטון לשלם להתאחדות ולספורט־5 האירופית - המשמשת כחתם של ההתאחדות - כ־35 מיליון דולר. צ'רלטון ביקשה לבטל את ההחלטה, בשל "ניגוד עניינים חמור" שבו היתה נתונה דה־ליאו לטענתה, מאחר שלפני פרישתה מכס השיפוט ננזפה על ידי רמון, שהיה שר המשפטים. צ'רלטון טענה עוד שדה־ליאו לא דיווחה שבעלה, עו"ד יובל לוי, מייצג את יו"ר הרשות לבקרה תקציבית לשעבר בהתאחדות לכדורגל, רו"ח יאיר רבינוביץ', ואת שותפו יעקב מזרחי, וכי ללוי חלק בתביעה נגד החברה־האם של צ'רלטון.

ההתאחדות לכדורגל מיוצגת על ידי עו"ד ברוך כצמן ממשרד עוה"ד הרצוג, פוקס, נאמן ושות'. את צ'רלטון מייצג עו"ד גד טיכו, ממשרד רם כספי ושות'. הדיון נערך בלשכתו של השופט זפט בבית המשפט המחוזי בתל אביב. רמון העיד כי הוא חבר של אלי עזור, בעל המניות העיקרי בצ'רלטון וטען: "כתבתי בקשת בירור לשופטת בעת כהונתה לגבי פסיקתה בפרשיית אונס, ובעקבותיה היא ננזפה". רמון הוסיף כי כששמע כי דה־ליאו משמשת כבוררת בעניין, לא סיפר על האירועים ביניהם לעזור. "חשבתי שהיא תבוא ותגיד - אם רמון מעורב, יכול להיות שאני לא צריכה להיות הבוררת. אלי (עזור - ג"ח) היה זה שבא אליי ושאל אם יש לי היכרות איתה וסיפרתי לו. יש צדק בטענות של עזור וצ'רלטון על שלא סיפרתי להם". רמון אמר כי לא היה מעורב בבוררות מלבד ישיבה שנערכה בלשכתו של עו"ד בכר, ובה התייעצו עמו לגבי ההליך, והוסיף כי בצ'רלטון היו אופטימיים מאוד לגבי הסיכוי לזכות".

עו"ד בכר אמר כי במהלך הבוררות לא היה מודע לפסול במינוי של לוי. לדברי אדר זהבי, מנכ"ל צ'רלטון, בחברה נדהמו מהפסיקה, ואישרו שהחברה שכרה שירותי משרד חקירות אשר גילה את הממצאים בדבר הקשר בין רמון והשופטת.

עוד אמר פרופ' לוי כי השופטת, שהצהירה כי אין לה ניגוד עניינים בתיק בטרם החלה לטפל בו, לא ערכה עם משרדו בדיקת ניגוד עניינים, וכי בעקבות המקרה נקבע במשרדו נוהל בדיקת ניגוד עניינים. יאיר רבינוביץ' אמר כי ייתכן שבשיחות מסדרון סיפר על קשריו עם יובל לוי.

השופטת גבריאלה דה־ליאו סירבה להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות