אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניות בעולם: "עלולה להתגלות תחתית כפולה" צילום: אריאל בשור

מניות בעולם: "עלולה להתגלות תחתית כפולה"

אמיר ארגמן, אנליסט המניות הבכיר של אופנהיימר ישראל, מעריך כי כלכלת ארה"ב הולכת לכיוון שלילי

17.11.2010, 07:50 | שניר הנדלר
בחודשים האחרונים נהנו קרנות הנאמנות הישראליות החשופות לשוקי המניות בארה"ב מתשואות נאות. אמיר ארגמן, אנליסט המניות הבכיר של בנק ההשקעות אופנהיימר ישראל, מעריך בראיון ל"כלכליסט" שתיקון בשוק המניות האמריקאי הוא בהחלט תרחיש אפשרי בתקופה הקרובה. עם זאת, ארגמן טוען שהוא בין אלה שמעריכים כי כלכלת ארה"ב הולכת לכיוון שלילי. "אם שואלים האם ב־2011 נראה מומנטום של צמיחה כלכלית - התשובה שלי שלילית", הוא אומר.

מדוע אתה כל כך פסימי?

"בשנה שעברה ובמחצית הראשונה של 2010 ראינו תיקון כתגובה לתמיכה ממשלתית עצומה. אני חושש שב־2011 חלק מהתהליכים הללו יגיעו לסיום, מצב שיתבטא בצמיחה חלשה יותר, ובנסיבות מסוימות אפילו יתפתח למצב של תחתית כפולה. זה לא נראה כרגע התרחיש הכי סביר, אבל אני לא שולל אפשרות כזו".

 

 

 

 

רבים רואים בשוק הנדל"ן האמריקאי טריגר למשבר. האם אתה רואה במצבו היום הזדמנות השקעה?

בשנה וחצי האחרונות ראינו התייצבות בשוק הנדל"ן בארה"ב, ואפילו עלייה קלה. למרות זאת, פרמטרים אוביקטיביים כמו יחס שכירות למחיר הבתים, או היחס בין השכר למחירי הבתים, הצביעו על כך שמחירי הנדל"ן בארה"ב הגיעו לשיווי משקל. באופן אישי, אני מאמין שיש בשוק הזה סיכון משמעותי".

 

בחודשים האחרונים נרשמה מגמה חיובית בשוק המניות האמריקאי. האם נראה את הראלי נמשך גם לתוך 2011?

"תהליכים כמו הרחבה כמותית או תמרוץ ממשלתי יכולים להעניק רוח גבית לשוק בטווח הקצר, אולם אם השפעת תוכנית התמרוץ על הכלכלה הריאלית תהיה זניחה לעומת הציפיות שהיו בשוק, יש סיכוי שהשוק יחזור אחורה, ובהיקפים לא זניחים. אני בהחלט חושב שחזרה לערכים של 1,000–950 נקודות במדד S&P 500 היא בהחלט תרחיש אפשרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות