אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הרגולציה המשופרת: הונאה פיננסית של 6.8 מליון דולר נגד חברות אנרגיה צילום: shutterstock

למרות הרגולציה המשופרת: הונאה פיננסית של 6.8 מליון דולר נגד חברות אנרגיה

סטפני רוקומור, סוחרת בגז טבעי, הונתה לבדה כמה מחברות האנרגיה הגדולות בעולם במשך שמונה שנים למרות אינספור "דגלים אדומים"

15.11.2010, 21:15 | סוכנויות הידיעות
בהשוואה להונאות פיננסיות שקרו לאחרונה בעולם, הונאת המסחר בגז טבעי בסכום של 6.8 מיליון דולר שלכאורה ביצעה סטפני ראי רוקומור, נחשבת קטנה, אבל היא מעלה שאלות גדולות.

איך יכלה סוחרת בגז טבעי לבדה להונות כמה מחברות האנרגיה הגדולות בעולם במשך שמונה שנים, למרות ים של "דגלים אדומים"? אחרי הכל, חוקי המסחר ותקנות האשראי שחוקקו לאחר התמוטטות אנרון היו אמורים להפוך הונאה שכזאת לקשה הרבה יותר, אם לא בלתי אפשרית.

בספטמבר, סוכני FBI פשטו על ביתה של רוקומור ביוסטון וחיפשו ראיות לכך שהיא הונתה לפחות 11 חברות אנרגיה. בין ערימות המסמכים שנתפסו היו דפי חשבונות מחברות השקעות שרוקומור מואשמת שהשתמשה בהן על מנת להונות חברות כמו אוקסידנטל פטרוליאום (Occidental Petroleum), של (Royal Dutch Shell) ועוד.

רוקומור, בת 48, שכופרת בהאשמות נגדה, מואשמת ברכישת גז טבעי מחברות על ידי הגשת דיווחים פיננסיים כוזבים על מנת להשיג מסגרת אשראי. לאחר מכן היא מכרה גז טבעי לחברות אחרות ושילמה בחזרה חלק זעום ממחיר הרכישה או, במספר מקרים, אף לא כלום.

מסמכים ברשות בית המשפט מראים אינספור "דגלים אדומים" שמצביעים על כך שלרוקומור היו בעיות כלכליות. היא אף הודתה באשמה על גניבה ב-1999. חברת האם שהקימה רוקומור הגישה בקשה לפשיטת רגל ב-2006, אבל חברות השקעות המשיכו להגדיל את האשראי שלה לרכישת גז טבעי עד אפריל 2010.

אם תימצא אשמה, העונש המירבי על ההאשמות נגדה הוא מאסר עולם. הקנס על מעשיה, לפי כתב האישום הוא 3.75 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות