אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"וול סטריט ג'ורנל": הביטלס בדרך ל-iTunes צילום: בלומברג

"וול סטריט ג'ורנל": הביטלס בדרך ל-iTunes

אחרי שאפל הבטיחה באתר הבית שלה "הכרזה מרגשת", מפרסם העיתון כי החברה תפיץ בקרוב את שירי הלהקה בחנות המדיה המקוונת

16.11.2010, 10:39 | עומר כביר

אחרי קרוב לעשר שנים, השירים של הביטלס מגיעים ל-iTunes, חנות המדיה של אפל – כך מדווח הבוקר (ג') העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

אפל החליפה אתמול את עמוד הבית שלה בהודעה שמבטיחה "הכרזה מרגשת" בנוגע לאייטיונז, היום ב-17:00 שעון ישראל. הערכות זהירות ראשונות דיברו על אפשרות של השקת שירות אייטיונז בסטרימינג. ואולם לפי הדיווח של ה"ג'ורנל", מפי מקורות המקורבים לנושא, עתידה אפל להודיעה על צירוף קטלוג השירים של הביטלס לחנות. כמובן, קיימת אפשרות ששתי ההתפתחויות מתרחשות במקביל.

לפי הדיווח, ג'ון, פול, ג'ורג' ורינגו ינחתו באייטיונז בעקבות שיחות שניהלה אפל עם נציגי בעלי הזכויות וחברת המוסיקה EMI, שהסתיימו רק בשבוע שעבר. עם זאת, העיתון מסייג וכותב שייתכן ואפל תשנה את תוכניותיה ברגע האחרון.

39 שנים אחרי פירוקם הרשמי, ממשיכים הביטלס להיות אחת הלהקות הנמכרות בעולם: ב-2009 הם דורגו כהרכב השלישי בשיעור מכירות האלבומים בארצות הברית, עם מכירות של 3.3 מיליון עותקים. עד כה התמהמהו שירי הלהקה מלעשות את דרכם באופן רשמי לאינטרנט. הכניסה לאייטיונז, ששולטת ב-90% מהשוק, עתידה להזניק עוד יותר את המכירות, ומן הסתם לא תזיק גם להכנסות אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות