אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני זורק גזר לסטודנטים: ביטול הפטור ממס על מלגות פוצל מחוק ההסדרים צילום: שאול גולן

גפני זורק גזר לסטודנטים: ביטול הפטור ממס על מלגות פוצל מחוק ההסדרים

ועדת הכספים תדון בינואר בבקשת רשות המסים למסות חלק מהמלגות שיינתנו לחוקרים בתקופת לימודיהם

16.11.2010, 12:13 | תומר אביטל

בקשת רשות המסים לבטל את הפטור ממס על מלגות מחקר לסטודנטים תפוצל מחוק ההסדרים, וועדת הכספים תדון עליה בינואר. כך קבעה היום הוועדה.

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, הודיע כי "נקיים את הדיון על המלגות מחוץ לחוק ההסדרים בינואר. יש לנו מספיק עבודה על התקציב". שבעת חברי הכנסת שנכחו בישיבה הצביעו בעד הפיצול.

רשות המסים מבקשת למסות מלגות שיינתנו לחוקרים בתקופת לימודיהם, בתנאי שהן חורגות מ-90 אלף שקל לשנה, ומסופקות על ידי גורמים חוץ-אוניברסיטאיים. לדברי הרשות, התיקון בא "למנוע שימוש לרעה בפטור, וכדי למנוע הרחבתו גם לגבי תשלומים המשולמים על ידי גופים אחרים כתחליף שכר".

מיכל דויטש, היועצת המשפטית ברשות המסים, אמרה אין בתיקון החוק כל כוונה לשנות את ההסכמות עם המוסדות האקדמיים לגבי המלגות, אלא במקרים מסוימים שהיתה לגביהם בעיה, "התיקון בא לתקן את החוק לגבי קבוצה ספציפית שהיתה בתחום האפור של החוק. אין מחלוקת ששכר לסטודנט שמכהן כעוזר הוראה צריך להיחשב כהכנסה", אמרה.

ח"כ יואל חסון אמר כי החוק אינו משמעותי מבחינת הכנסות המדינה, וכי אין לו כל קשר לחוק התקציב. ח"כ יעקב אדרי אמר כי החוק במתכונת הנוכחית בעייתי: "אתם אומרים שמדובר רק על התחום האפור אבל לא רואים זאת בחוק הכתוב שאתם מגישים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות