אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח בבריטניה: המלונות המפורסמים של לונדון צפויים לעבור לידיים ערביות

דו"ח בבריטניה: המלונות המפורסמים של לונדון צפויים לעבור לידיים ערביות

הסיבות למגמה המוזכרת בדו"ח הן "רעב" גדול מצד בעלי הון מהמפרץ הפרסי לנכסים ידועים בעיר וחולשת הליש"ט; בין בתי המלון הנחשקים: קלארידג'ז, גראוונר האוס וסאבוי

16.11.2010, 18:00 | דורון פסקין

דו"ח שפורסם לרגל תערוכת "שוק הנסיעות העולמי" בלונדון מעריך כי בשנים הקרובות יעברו בתי המלון הידועים של הבירה הבריטית לידיים ערביות.

לפי עורכי הדו"ח, הערכה זו מבוססת על שתי מגמות משלימות. בקרב משקיעים ערביים, ובעיקר אלה ממדינות המפרץ, קיים "רעב" גדול לנכסים ידועים בלונדון מצד אחד כשההטבות המוצעות להם מצד שני יקלו עליהם את ההחלטה. גם חולשת הליש"ט מסייעת לסיכויי הרכישה על ידי המשקיעים הערביים.

בהקשר זה מוזכרת רכישת רשת הרודס על ידי אחד מענפי המשפחה השלטת קטארית תמורת סכום של 2.4 מיליארד דולר. המשקיעים הערביים מעוניינים במיוחד לרכוש את בתי המלון קלארידג'ז, גראוונר האוס וסאבוי.

יש לזכור כי לונדון נחשבת יעד מועדף לתיירים מהעולם הערבי. בשנת 2009 הם הוציאו בבריטניה סכום של 1.3 מיליארד דולר ואילו השנה הסכום צפוי לעלות במידה ניכרת. ההערכה היא שמעבר בתי המלון לידיים ערביות יביא בשנים הקרובות להגברת זרם התיירים הערביים לבירה הבריטית.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
ואו, איזה גזענות פה! מה זה משנה מוצאו של האדם?
תארו לכם היה יוצא דו"ח בארץ על כיצד הערבים משטלתים פה על ישראל. איזה צעקה הייתה קמה? 'השתלטות' משמעה כאילו זה משהו רע שצריך לעצור. כל הכבוד להם שהם מתקדמים בחיים. מחברי דו"ח כזה בארץ היו מוקעים כגזענים (אם הם מפורסמים מספיק) או שהיו מתעלמים מהם ומהדו"ח שלהם בכלל. כמו שצריך להיות. ואתם כולכם ומחברי הדו"ח גזענים. תתביישו לכם.
20.11.10
20.
ל"קרן" מגרמניה
חבל שאת מנסה ללמד אנשים על נושא שאת לא מכירה כלל ובדרך כותבת תגובה סטיריאוטיפית עם תחושה שהמניע שלה הוא לא הצורך להעביר ביקורת. הרודס הוקמה כ 200 שנים לפני שמוחמד אל פאיד נולד!!! הערבים כיום מביאים לבריטניה תרבות שאינה משתלבת בתרבות הבריטית, קיצוניות דתית שהולכת ומתרחבת, ומאפייני תרבות שמעולם לא היו קיימים בבריטניה כמו נקמת דם, רצח על רקע חילול כבוד המשפחה ועוד. תשאלי בריטי ממוצע וגם יותר ממוצוע מה הוא חושב על האיסלם בבריטניה, לפי כל הסקרים רוב הבריטים לא חושבים כמוך.
שי  |  17.11.10
19.
לקרן מגרמניה
חבל שאין לך מושג על מה את מגיבה ובדרך יוצרת תגובה סטיריאוטיפית שנוטפת שנאה. הרודס הוקמה יותר ממאה שנה לפני שמוחמד אל פאיד נולד!!! הוא השתלט עליה לפני כ 20 שנה, הרודס היתה הספק העיקרי של בית המלוכה הבריטי וסמל בריטי ומסמלת כיום בעייני רבים את ההשתלטות של הכסף הערבי על אנגליה.
שי  |  17.11.10
לכל התגובות