אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם מונדיאל 2018 מתקרב לאנגליה? צילום: אי פי אי

האם מונדיאל 2018 מתקרב לאנגליה?

הצעתה קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר - אך נמתחה עליה ביקורת עקב מספר נמוך של מלונות; יפן, אוסטרליה ודרום קוריאה קיבלו ציונים טובים לגבי אירוח מונדיאל 2022

17.11.2010, 11:49 | סוכנויות הידיעות
הדו"ח הטכני של פיפ"א בעניין אירוח המונדיאלים ב-2018 ו-2022 משבח את ההצעה של אנגליה. לפי הדו"ח, ועדת ההצעה של מונדיאל 2018 באנגליה הגישה את ההצעה בעלת "הסיכון הנמוך ביותר" - שקיבלה גם את הציונים הגבוהים ביותר.

לפי הדו"ח, שהתפרסם היום בבוקר, ההצעה של ספרד/פורטוגל עומדת גם היא בסטנדרטים הגבוהים ביותר. עם זאת לפי פיפ"א, בשתי ההצעות יש מקום לשיפור. לגבי אנגליה - הומלץ על שיפור אזורי מחנות האימונים של הנבחרות וכן הובעה דאגה מהמספר הקטן יחסי של המלונות; ספרד צריכה לעבוד בעיקר על אסטרטגיית האבטחה והביטחון. עוד עולה כי ההצעה של רוסיה סובלת מבעיות תחבורה - במיוחד בתחום התעופה. הולנד/בלגיה לא קיבלו את המחויבות המלאה של הממשלות המקומיות.

לגבי מונדיאל 2022, קטאר קיבלה מכה קשה לאחר שבפיפ"א טענו בדו"ח המיוחד כי אירוח מונדיאל במזג אוויר מדברי כמו זה ששורר במדינה הקטנה מהווה "סיכון בריאות פוטנציאלי". ההצעה של ארה"ב זכתה גם היא לדירוג בינוני מצד הדו"ח, מאחר שלא ניתנו מספיק ערבויות ממשלת ארה"ב.

ההצעות של יפן, אוסטרליה ודרום קוריאה (שמציעה גם לארח משחקים בצפון קוריאה) קיבלו ציונים טובים מבחינה טכנית. אוסטרליה קיבלה אזהרה הקשורה לתחבורה לא מספקת.

הוועד הפועל של פיפ"א יחליט על זהות מארחות של המונדיאלים ב-2018 ו-2022 ב-2 בדצמבר.

בנושא קשור: ריינאלד טרמאריי, חבר הוועד הפועל של פיפ"א שהודח ממנו בגלל חשיפת השחיתות של "הסאנדיי טיימס" החליט לתבוע את העיתון כדי לנקות את שמו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות