אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הליסינג ללקוחות: "הקטינו" את הרכב הצמוד בלי לשלם קנס צילום: shutterstock

חברות הליסינג ללקוחות: "הקטינו" את הרכב הצמוד בלי לשלם קנס

עליית שווי השימוש ל־2.5% תייקר את החזקת הרכב הצמוד במאות שקלים. "כלכליסט" בדק אילו חברות מציעות להחליף את המכונית ברכב קטן וזול יותר ללא קנס או בקנס מופחת

18.11.2010, 07:03 | תומר הדר

חברות הליסינג מציעות להחליף את המכונית היקרה ברכב זול יותר ללא קנס או בקנס מופחת, כך מגלה בדיקת "כלכליסט". זאת, כחלק מהיערכות הענף לעליית שווי השימוש ב־2011.

בינואר צפוי שווי השימוש לרכב צמוד שמחירו עד 130 אלף שקל לעלות מ־2.04% ל־2.5% מערך הרכב. המשמעות הישירה היא תוספת של מאות שקלים שינוכו משכרו של עובד המחזיק ברכב צמוד. כך, צפוי להתייקר שווי השימוש בגין מכונית משפחתית בעלת מנוע בנפח 1.6 ליטר כמאזדה 3 או יונדאי i30, שמחירן עומד על כ־119 אלף שקל, מ־2,400 שקל כיום ל־2,950 שקל בחודש ינואר - תוספת של 650 שקל.

אולם, בישראל משווקות גם מכוניות משפחתיות כגון מאזדה 2 סדאן במחיר 107 אלף שקל. מחודש ינואר יעמוד שווי השימוש שלהן על כ־2,650 שקל.

חלק מחברות הליסינג, שחוששות מנטישת לקוחות בשל עליית שווי השימוש, מציעות פתרון - החזירו את המכונית היקרה לפני תום מועד חוזה הליסינג והחליפו אותה במכונית זולה עם שווי מופחת, ללא קנס או בקנס מופחת.

כך באלבר נוטים לרוב לוותר על קנס בגין החלפה מוקדמת. בהרץ מציינים כי כל פנייה נבחנת באופן פרטני, אך בחצי השנה האחרונה הרץ לא גבתה דמי ביטול מלקוחות שביקשו להחליף את רכבם במכונית זולה יותר. בחברת באדג'ט מציינים כי לקוחות יכולים להחליף לרכב זול יותר ללא קנס או בקנס מופחת, אך זוהי מדיניות החברה מזה שנים. בשלמה Sixt, אוויס ואלדן מציינים כי אין להם מסלול המאפשר להחליף את המכונית ברכב זול יותר ללא קנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות