אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחבת הכותל המערבי תשודרג בעלות של 85 מיליון שקל צילום: עמית שעל

רחבת הכותל המערבי תשודרג בעלות של 85 מיליון שקל

הממשלה תאשר תוכנית חומש לשנים 2010-2015 במסגרתה יימשך פיתוח מפעלי הבינוי סביב רחבת הכותל, ישודרגו התשתיות ויקודמו העבודות הארכיאולוגית במקום

18.11.2010, 10:30 | תומר אביטל

הממשלה תאשר ביום ראשון הקרוב תוכנית חומש לשדרוג רחבת הכותל המערבי בשווי כולל של 85 מיליון שקל. בימים אלו מסתיימת תוכנית החומש הקודמת ששיפרה את הרחבה בעלות של 68 מיליון שקל, וכעת מבקשים שרי הממשלה לאשר תוכנית חדשה לשנים 2010-2015.

התוכנית תמשיך בפיתוח מפעלי הבינוי מסביב רחבת הכותל, שדרוג התשתיות, וקידום עבודות חשיפה ארכיאולוגית במקום. בנוסף, הכספים ישמשו להסדיר את מערך התנועה והתחבורה, ויממנו פעילות חינוכית של תלמידים וחיילים באתר המפורסם.

לדברי המסמך שהוגש לשרים, בחמש השנים האחרונות קפץ מספר המבקרים בכותל משני מיליון לשמונה מיליון בשנה. לפי המסמך, חלק מהגידול נובע כתוצאה ישירה של עבודות השיפוץ הקודמות. המסמך גם מהלל את הכותל ומגדיר אותו כ "אתר הדגל של מדינת ישראל", "יעד לאומי וחינוכי", וקובע כי "הכותל המערבי הוא המקום הקדוש המתוייר ביותר במדינת ישראל". רוב משרדי הממשלה ישתתפו במימון התוכנית, ויקצו לטובתו מיליוני שקלים מדי שנה. את ניהול הביצוע ינהל משרד ראש הממשלה דרך הקרן למורשת הכותל המערבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות