אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניין לשימור בחיפה יהפוך למלון של רשת אטלס

בניין לשימור בחיפה יהפוך למלון של רשת אטלס

הבניין שימש משכן למשרדי ממשלה. רשת אטלס ויזם הנדל"ן ישראל לוי ישקיעו 25 מיליון שקל בהפיכתו למלון בוטיק

18.11.2010, 14:05 | שי פאוזנר

בניין היסטורי לשימור בחיפה נרכש על ידי יזם הנדל"ן ישראל לוי ויהפוך למלון בוטיק בן 55 חדרים, בהשקעה משותפת של לוי ורשת מלונות אטלס שבבעלות לסלי אדלר ודני ליפמן. היקף ההשקעה בפרויקט - 25 מיליון שקל.

לוי, בעליו של מתחם תחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף בתל אביב ומבנה מפעל טבע החדש בירושלים, בנה בעבר את מלון מרקיור בתל אביב וניהל אותו במשך מספר שנים.

המבנה בחיפה שוכן ברחוב חסן שוקרי ומשמש מימי המנדט כמשכן של משרדי ממשלה. בעבר שימש כביתו של תאופיק אל חליל, בנו של מושל חיפה בשנות ה־70 של המאה ה־19. בהמשך פעלה בו משטרת המנדט הבריטי ומערכת בתי המשפט בעיר. האזור עובר בימים אלה מתיחת פנים במסגרת פרויקט "כיכר העיר" של עיריית חיפה, הכולל פיתוח של מבני העירייה, שיפוץ האמפיתיאטרון והקמת בתי קפה ומסעדות.

הבית, שנבנה בראשית המאה ה־20, משתרע על שטח של דונם. הוא מוקף חומה וגינה ובשנתיים הקרובות צפוי לעבור שיפוץ שיכלול פירוק החלק הפנימי של הבניין, שימור המעטפת, שיחזור ותוספת של ארבע קומות. בסופו יכלול המבנה 2,500 מ"ר בנויים. הפרויקט צפוי להסתיים לקראת סוף 2012.

רשת אטלס מנהלת כיום שורה של מלונות בוטיק בהם סינמה, שלום וארטפלוס, מלודי וסנטר בתל אביב, הרמוני בירושלים, שדות בצומת צריפין ומלון ונובה באילת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות