אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זכויות היוצרים של ההצגה "נפגעי חרדה" חוזרות לכותבים צילום: גלעד קוולרציק

זכויות היוצרים של ההצגה "נפגעי חרדה" חוזרות לכותבים

שלושת יוצרי ההצגה מוטי קירשנבאום, ב.מיכאל ואפרים סידון טענו כי תיאטרון הבימה הפר את ההסכם איתם וחייב להם תמלוגים בגובה של כ-80 אלף שקל

18.11.2010, 16:00 | מארק שון
שלושת יוצרי הצגת "נפגעי חרדה", מוטי קירשנבאום, ב.מיכאל ואפרים סידון, יקבלו חזרה מתיאטרון הבימה את זכויות היוצרים בהצגה והתיאטרון הלאומי ישיב להם את הסכומים שלא שולמו להם בגין ההצגות. כך עולה מההסכמה שהגיעו אליה הצדדים ואושרה היום על ידי שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב יהודה זפט. התיאטרון יעלה את ההצגה עוד פעמיים במהלך החודש הקרוב.

השלושה הם יוצרי המחזה הסאטירי וקירשנבאום הוא גם הבמאי של המחזה. בין השלושה לבין הבימה נחתם באוקטובר 2009 הסכם בלעדיות לתקופה של שנה וחצי. השלושה פנו לפני כחודש לבית המשפט בבקשה לצו מניעה זמני נגד העלאת ההצגה. לטענתם, הבימה הפרה מאז יוני האחרון את ההסכם וחייבת להם תמלוגים בגובה של כ-80 אלף שקל.

מהפנייה עולה עוד, כי ב-21 בספטמבר הציע החשב של התיאטרון, יוסי גורודנסקי, ליוצרים לפרוס לתשלומים את החובות אך הוסיף באותה שיחה כי הוא יצטרך להודיע להם האם יהיה לצ'קים שיינתנו כיסוי.

מההסכמות אליהם הגיעו הצדדים עולה כי החוזה בין הצדדים מבוטל, לבימה לא יהיו זכויות בהצגה והיא תמסור לשלושה דיווח על מכירת הכרטיסים של ההצגות שלא שולמו להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות