אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: הרשויות בארה"ב יגישו בקרוב כתבי אישום על סחר במידע פנים צילום: בלומברג

דיווח: הרשויות בארה"ב יגישו בקרוב כתבי אישום על סחר במידע פנים

"הוול סטריט ג'ורנל" חושף כי הרשויות בארה"ב עומדות להגיש כתבי אישום בהיקף חסר תקדים נגד שחקנים מרכזיים בשוק הפיננסי. האישומים יחשפו דרכים חדשות להעברת מידע חסוי דרך מומחי ייעוץ לסוחרים. בין החשודים: גולדמן זאקס

20.11.2010, 16:58 | סוכנויות הידיעות

הרשויות הפדרליות בארה"ב מתכננות להגיש בקרוב כתבי אישום בעקבות חקירת ענק על סחר במידע פנים שבו מעורבים בנקאי השקעות, אנליסטים וסוחרים בקרנות גידור ובקרנות נאמנות ברחבי המדינה - כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל".

על פי הדיווח, בחקירה, שנמשכה שלוש שנים, נבדקו כמה רשתות של סחר במידע פנים שככל הנראה גרפו רווחים בלתי חוקיים בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. כתב האישום הפלילי והאזרחי הוא החמור ביותר בהיסטוריה של וול סטריט, ועשוי לחשוף "תרבות נרחבת של סחר במידע פנים בשווקים הפיננסיים של ארה"ב", הכוללת דרכים חדשות שבהן יודעי דבר מעבירים מידע חסוי לסוחרים, כך מסרו הרשויות הפדרליות. כתבי האישום יוגשו לפני תום השנה האזרחית.

מקורות מסרו ל"וול סטריט ג'ורנל" כי אחת הסוגיות שנבחנו בחקירה הפלילית היא האם אנליסטים ויועצים עצמאים שעובדים עבור חברות שמספקות רשתות של מומחים, המייעצות לקרנות גידור ולקרנות נאמנות, הדליפו ללקוחות מידע חסוי.

חברות המספקות שירותי מומחים מעסיקות עובדים בחברות גדולות, בעבר או בהווה, וכן רופאים ומומחים בתחומים שונים, המייעצים לקרנות בנוגע להחלטות השקעה. יותר משליש מהמשקיעים המוסדיים משתמשים במומחים, על פי סקר שערכה חברת Integrity Research Associates LLC מניו יורק בסוף 2009. היועצים לרוב מרוויחים כמה מאות דולרים לשעה עבור שירותיהם, הכוללים פגישות או שיחות טלפון עם הסוחרים. הנהלים בחברות הללו אוסרים באופן מוחלט על היועצים לחשוף מידע פנים.

על פי רוב, הסוחרים במידע פנים מרוויחים מקניית מניות של יעדי רכישה לפני שמכריזים על העסקה ומוכרים אותן אחרי שערכן של מניות היעד עולה. רשות ניירות ערך של ארה"ב בדקה דליפות פוטנציאליות על עסקאות השתלטות החל מ־2007, על רקע התפוצצות של עסקאות שהובילו למשבר הכלכלי. המקורות טוענים כי בין רשתות המומחים שנבדקו ניתן למצוא את פריימרי גלובל ריסרץ', חברה מקליפורניה שמשדכת בין מומחים למשקיעים שמחפשים מידע על חברות בתחום הטכנולוגיה, שירותי הבריאות ותחומים נוספים.

התובעים והרגולטורים בחנו גם אם בנקאים מגולדמן זאקס ומחברות אחרות הדליפו מידע על עסקאות שונות, בהן מיזוגים בתחום שירותי הבריאות, בדרכים שהיטיבו במיוחד עם משקיעים מסוימים. בגולדמן סירבו להגיב על הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות