אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת שביתת החקלאים הגדולה: השוק הסיטונאי ייסגר היום בצהריים צילום: יריב כץ

לקראת שביתת החקלאים הגדולה: השוק הסיטונאי ייסגר היום בצהריים

מדובר בצעד ראשון לקראת השבתת אספקת הירקות והפירות לרשתות ולשווקים בימים שני עד רביעי

21.11.2010, 07:09 | כתב כלכליסט

היום (ראשון) בצהריים ייסגר השוק הסיטונאי בצריפין - זאת כצעד ראשון לקראת השבתת אספקת הירקות והפירות לרשתות ולשווקים בימים שני עד רביעי, עליה הכריזו באחרונה החקלאים.

החקלאים השובתים יערכו משמרות מחאה במהלך ימי השביתה ויעמדו עם שלטים נגד הממשלה בצמתים ביישובים שבהם הם עובדים. "אנחנו נבקש שיתוף פעולה גם מצד רשתות השיווק ונבקש מהם שלא יקלטו פירות וירקות מחקלאים אשר לא יסכימו לשבות", אמר ל"כלכליסט" מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי הירקות.

לחקלאים יש שתי תביעות עיקריות: לבטל את המס על העובדים בחקלאות ולקיים את ההסכם להורדת מספר העובדים. לטענתם, על פי הסכם שנחתם עם הממשלה בעבר, אמורים להיות כיום 26 אלף עובדים זרים בענף החקלאות, כאשר בפועל יש 22 אלף עובדים בלבד.

במסגרת השביתה לא תסופק תוצרת חקלאית כולל פירות, ירקות, חלב, ביצים, עופות וקמח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הממשלה הזאת מעצבנת ולא עושה כלום - אפילו שמה פס על החקלאים
החקלאים מסכנים. הכל בגלל הממשלה. תלוי מי מהם בחר בביבי ואכל אותה בגדול. אני מקווה, שנתניהו יעשה חסד עם החקלאים ושאר השכבות החלשות במדינה ויעזור להם להתקיים. כך אני חושבת. ושיהיה לחקלאים בהצלחה, ויגמרו לשבות כמה שיותר מהר, כי אי אפשר לחיות במצב הזה - מה נבשל? מה נאכל? נמאס כבר!
שרית שדה, בת ים  |  21.11.10
3.
החקלאים גם ככה מקבלים כספים מהמדינה כל יומיים, למה להילחם על גב הצרכן?
החקלאים רוצים עוד עובדים זרים - אנחנו רוצים פחות עובדים זרים. למה לא להכריח ישראלים ללא עבודה לעבוד שם וגמרנו עיניין? ובלי קשר, איך בדיוק העובדה שאני לא מאוכל לקנות לילדי ירקות תגרום למישהו פרט לי נזק? חברי הכנסת יסתדרו, החקלאים יסתדרו, הצרכן הקטן יסבול.
מוטי  |  21.11.10
לכל התגובות