אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת אלעד קנדה פגעה בתוצאות פועלים אי.בי.אי צילום: יובל חן

הנפקת אלעד קנדה פגעה בתוצאות פועלים אי.בי.אי

שוויין של מניות אלעד קנדה קיזז את עליית הערך של מניות אלון חיפושי גז. החברה תחלק את הרווח הנקי כדיבידנד

21.11.2010, 08:17 | רחלי בינדמן

העליות בשוקי ההון ברבעון השלישי של 2010 הקפיצו את שווי התיק הסחיר של חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, כשרק ההתחייבות החיתומית לרכישת מניות אלעד קנדה העיבה על התוצאות הטובות. החברה הודיעה על חלוקה של 6.6 מיליון שקל כדיבידנד.

פועלים אי.בי.אי בראשותו של רונן צלניר סגרה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 6.6 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 3.4 מיליון שקל ברבעון הקודם.

רווחי ההשקעות שרשמה פועלים אי.בי.אי כתוצאה מפעילות חיתום הסתכמו ב־700 אלף שקל, ומקורם בעליית ערכן של מניות אלון חיפושי גז, שנרכשו על ידי פועלים אי.בי.אי, והניבו לה הפסדים כבדים במחצית הראשונה של השנה. עלייה זו קוזזה על ידי ירידת הערך של מניות אלעד קנדה, שפועלים אי.בי.אי התחייבה לא למכור עד דצמבר. אלא שגם התאוששות ההשקעה באלון חיפושי גז לא החזיקה מעמד, ובעקבות מסקנות ועדת ששינסקי, שפורסמו לאחר תאריך המאזן, ירדה מניית אלון ב־11%, המשקפים ירידה של 2 מיליון שקל בשווי התיק.

שווי התיק עמד נכון לספטמבר על 30.1 מיליון שקל לעומת שווי של 15.9 מיליון שקל ברבעון השני של 2010. רוב התיק מושקע במניות אלון חיפושי גז, ששוויין עומד על 15.3 מיליון שקל לאחר שנרכשו תמורת 22 מיליון שקל. שוויין של מניות אלעד קנדה בתיק של פועלים אי.בי.אי עומד על 5.6 מיליון שקל.

ברבעון השלישי היתה פועלים אי.בי.אי מעורבת ב־38 הנפקות ואלו הניבו לה הכנסות של 13 מיליון שקל - זינוק של 73% לעומת ההכנסות מ־23 הנפקות ברבעון הקודם, אז רשמה הכנסות בהיקף של 7.5 מיליון שקל. הגידול בהכנסות מקורו בגידול במספר העסקאות שבהן היתה מעורבת פועלים אי.בי.אי, אלא שהחברה עצמה מודה כי נמשכת מגמה של הקטנת חלקה בעמלות ההפצה והניהול פר עסקה, כתוצאה מהגידול במספר החתמים המעורב ברוב העסקאות.

כמו כן מתחילת השנה מחקה החברה 4.5 מיליון שקל מהשקעתה ב־GMF, ושכר העובדים עלה מתחילת השנה ב־2 מיליון שקל כתוצאה מהענקת אופציות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות