אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קונסיומר ריפורט: צמיגים חוסכי אנרגיה לא בהכרח מביאים לחיסכון בדלק צילום: סי די בנק

קונסיומר ריפורט: צמיגים חוסכי אנרגיה לא בהכרח מביאים לחיסכון בדלק

מבדיקות שערך מגזין הצרכנות האמריקאי, עולה כי רק אחד מכל 50 בעלי רכב אכן דיווח על חיסכון בתצרוכת הדלק הממוצעת כתוצאה משימוש בצמיגים חוסכי אנרגיה

21.11.2010, 12:37 | תומר הדר

בימים אלה ממש מקדם המשרד להגנת הסביבה תוכנית שבמסגרתה יינתנו הטבות לבעלי מכוניות שיתקינו ברכבם צמיגים חוסכי אנרגיה, אך בדיקות שנערכו לאחרונה בארה"ב על ידי מגזין הצרכנים האמריקאי "קונסיומר ריפורט" מעלות ממצאים שאינם עומדים בקנה מידה אחד עם טענות יצרני הצמיגים.

צמיגים חוסכי אנרגיה עשויים מתרכובות בעלות עמידות גבוהה בפני חום שנוצר במהלך הנסיעה. כתוצאה מכך, תאורטית, הלחצים שמופעלים על הצמיג קטנים יותר מאלה שמופעלים על צמיג רגיל, מה שמביא לירידה בצריכת הדלק של הרכב שבו מותקנים הצמיגים חוסכי האנרגיה. ואולם, ממצאי ה"קונסיומר ריפורט" חושפים שרק אחד מכל 50 בעלי רכב אכן דיווח על חיסכון בתצרוכת הדלק הממוצעת כתוצאה משימוש בצמיגים חוסכי אנרגיה.

עם זאת, בקונסיומר ריפורט מדגישים שהפחתת תצרוכת הדלק שיצרני הצמיגים מבטיחים לרוכשים נחשבת מלכתחילה לנמוכה למדי, מה שייתכן שגרם לעודף צפיות בקרב רוכשי הצמיגים הללו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מס 1 חי בעבר
אני עוקב אחרי הנושא מספר שנים, באוטו הפרטי שלי - רק מישלן, קלבר בעת מצוקה ועכשיו גודייר גרמניים משובחים. באוטו מהעבודה - הכי זול שמצאו בליסינג אבל עדיין עומד בתקן. הסיניים, אידונזים, פולנים ויוגוסלאבים משתפרים במהירות - אחיזה, שקט וצריכת דלק כבר זהים למותגים המוכרים. עמידות עדיין לא אבל במחיר הזה - לא נורא. הצמיגים הגרועים ביותר שהיו לי הם דווקא הברידג'סטון הטורקיים שהגיעו על המגאן מהחברה - לא אחיזה, לא עמידות ולא כלום. המפתיעים - GT RADIAL שמיוצרים באינדונזיה עם טכנולוגיה שקנו מגודייר (לצערי הם נעלמו מהארץ). הבעייה בארץ שאין לך מושג על מה אתה נופל ועל משרד התחבורה אי אפשר ממש לסמוך.
מי שלין  |  25.11.10
1.
שטויות במיץ, כל הקונסיומר הזה ממומן ע"י ברוני הנפט
1. צמיגים איכותיים חוסכים הרבה אנרגיה ביחס לצמיגי אשפתות. 2. צמיגים חוסכי אנרגיה חוסכים מעט יותר אנרגיה מצמיגים איכותיים. מסקנה - צמיגים חוסכי אנרגיה חוסכים הרבה יותר אנרגיה מצמיגי אשפתות. מסקנה נוספת - לא לקנות בשום אופן צמיגי אשפתות! (כן, מה ששמו לך בליסינג זה צמיגי אשפתות, וההמלצה באה כדי לשמור על החיים שלכם) ההסברים זה פיזיקה פשוטה מאוד. צמיג ששוקל פחות מפתח פחות התנגדות לגלגולו. תקראו קצת על מומנט אינרציה, העקרונות מאוד פשוטים. אני מחכה בשקיקה לסקר של המגזין על כך שמנועי דיזל אוכלים יותר דלק ממנועי בנזין (כאשר יבדקו דיזל פורד V8 בן 10 שכבר התקלקל כמה פעמים מול מנוע TSI חדיש...). מסקנותי - תנסו ותשפטו. אל תקראו סקרים מטופשים. נהיגה חסכונית מתחילה קודם כל בראש.
בנץ  |  21.11.10