אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההשקעות יורק הגדילה את החשיפה לשוק המניות בארה"ב צילום: סיוון פארג'

קרן ההשקעות יורק הגדילה את החשיפה לשוק המניות בארה"ב

הקרן רכשה 1.7% מחברת הדשנים פוטאש, השקיעה 328 מיליון דולר במניות ג'נזיים וקנתה מניות אפל ב-90 מיליון דולר

22.11.2010, 09:04 | תומר זלצר

קרן ההשקעות האמריקאית יורק קפיטל החזיקה בסוף הרבעון השלישי של 2010 מניות של חברות ציבוריות הנסחרות בארה"ב בסכום כולל של 4.1 מיליארד דולר. כך דיווחה הקרן לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC). מדובר בעלייה של כ־65% בשווי אחזקותיה של הקרן בחברות ציבוריות בארה"ב לעומת סוף הרבעון הקודם.

לפי הדיווח שהעבירה יורק, במהלך הרבעון השלישי היא רכשה 1.7% ממניותיה של חברת ייצור הדשנים הקנדית פוטאש. בסוף ספטמבר עמד שווי אחזקתה של יורק בפוטאש על 730 מיליון דולר - האחזקה הגדולה ביותר של הקרן בחברה ציבורית בארה"ב.

במהלך הרבעון השלישי הגישה חברת הכרייה BHP ביליטון הצעת רכש עוינת בגובה 40 מיליארד דולר עבור פוטאש - הצעה שנדחתה בתחילת החודש. מחיר המניה של פוטאש כיום הוא 137 דולר, המשקף שווי שוק של כ־41 מיליארד דולר. השקעה חדשה נוספת של יורק במהלך הרבעון השלישי היתה בחברת הביוטכנולוגיה ג'נזיים: בסוף ספטמבר עמד שווי אחזקתה של

יורק בחברה על 328 מיליון דולר.

סעיפים בולטים נוספים בתיק ההשקעות של יורק הם הגדלת האחזקה בחברת התרופות אלקון ל־632 מיליון דולר, אחזקה חדשה בהיקף של 90 מיליון דולר בחברת אפל ומימוש אחזקה בשווי 278 מיליון דולר בחברת התוכנה Sybase.

יורק קפיטל, בראשות המנכ"ל ג'יימי דינן, היא חברה אמריקאית פרטית המנהלת קרנות גידור. יורק מנהלת נכסים בהיקף מוערך של 14 מיליארד דולר. יורק פועלת גם בישראל באמצעות נציגה ג'רמי בלנק.

באחרונה, לאחר משא ומתן ממושך, מכרה יורק את השליטה בפסגות לידי קרן אייפקס, לפי שווי חברה של 2.76 מיליארד שקל. ליורק אחזקות בבנק הפועלים (4%) ובגילת לוויינים (20%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות