אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט": אפי אירופה תגייס 130 מיליון יורו תמורת 25%-30% מהמניות צילום: אביגיל עוזי

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט": אפי אירופה תגייס 130 מיליון יורו תמורת 25%-30% מהמניות

איזי כהן: "מטרת הנפקת אפי אירופה היא להפוך אותה לאחת מחברות הנדל"ן המובילות באירופה". אחרי שתושלם הנפקת אפי אירופה יפחת שיעור אחזקותיה של אפריקה נכסים באפי אירופה לכ-73.5% מהון המניות המונפק של החברה

22.11.2010, 09:42 | שהם לוי

אפי אירופה, חברה בת בבעלותה המלאה של אפריקה נכסיםפרסמה היום (ב') את התשקיף להנפקתה בבורסת וורשה. בכוונת החברה לגייס עד ל-130 מיליון יורו תמורת 25%-30% ממניותיה.

על פי התשקיף, מציעה החברה עד 23.8 מיליון מניות מניות חדשות של אפי אירופה שיונפקו כנגד גיוס הון על-ידה בהיקף של עד כ-100 מיליון יורו. "כלכליסט" דיווח לראשונה  לפני שבועיים על פרטי ההנפקה של אפי אירופה בבורסה בוורשה והיום מפרסמת החברה באופן רשמי את הנתונים. בנוסף, מוצעות עד 7.1 מיליון מניות קיימות של אפי אירופה, המוחזקות כיום בידי החברה (בעקיפין, באמצעות חברה בת בבעלות מלאה של החברה) ושתמורתן צפויה החברה לקבל עד כ-30 מיליון יורו.

כמו כן, הוענקה לחתמי ההנפקה אופציה לרכישת עד 4.6 מיליון מניות נוספות של אפי אירופה מהחברה, המהוות עד 15% מכמות המניות הכוללת שתימכר במסגרת ההנפקה, וזאת במחיר ההנפקה. אופציית החתמים ניתנת למימוש תוך 30 יום ממועד ההנפקה ומיועדת לאפשר מענה לביקושי יתר. בסך הכול, יוצעו במסגרת ההנפקה עד 35.5 מיליון מניות של אפי אירופה.

יו"ר אפי אירופה: "נהפוך לאחת מחברות הנדל"ן המובילות באירופה"

איזי כהן, מנכ"ל אפריקה נכסים ויו"ר אפי אירופה: "הנפקת אפי אירופה הינה הנפקה ראשונה של קבוצת אפריקה ישראל מזה זמן רב ואנו רואים בה עדות נוספת לחידוש פעילויות היזמות והבנייה תוך, ציפייה להצפת ערך למשקיעים. מטרת ההנפקה להאיץ את פיתוח הפרויקטים המבוצעים על ידי אפי אירופה ובכך, לחזק את מעמדה כאחת מחברות הנדל"ן המובילות באירופה".

עוד הוסיף כהן: "ההון העצמי שיגויס מהציבור ישמש לצמיחה עתידית של החברה תוך פיתוח ובנייה של פרויקטים קיימים וניצול של הזדמנויות עסקיות חדשות. הנהלת קבוצת אפריקה ישראל מרכזת בימים אלה את עיקרי משאביה בהשבחה ופיתוח של פרויקטים פעילים ברוסיה, במזרח אירופה ובארה"ב, זאת לצד התחלתם של מספר פרויקטים חדשים אשר הוקפאו מאז פרוץ המשבר בשנת 2008".

בכוונת אפי אירופה לקיים החל מהיום סדרת פגישות עם משקיעים פוטנציאליים, לקראת ההנפקה שהשלמתה צפויה במהלך חודש דצמבר 2010.

מנכ"ל אפי אירופה: "בנק הקרקעות הוא המפתח להמשך הצמיחה"

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי אירופה: "אפי אירופה נחשבת לאחת מחברות היזמות הבולטות בתחום הנדל"ן במזרח אירופה. הפרויקטים שהושלמו על ידי החברה בשנים האחרונות, הן בתחום הנדל"ן המסחרי והן בתחום של נדל"ן למגורים, מעידים על יכולת ביצוע מרשימה. עם השלמת ההנפקה ורישום מניותיה של החברה למסחר תהיה אפי אירופה אחת מהחברות הבולטות בקרב יזמיות הנדל"ן הנסחרות בבורסת וורשה".

"בנק הקרקעות של החברה הוא המפתח להמשך צמיחתה וישמש אותנו לפרויקטים הבאים. אנו שואפים להמשיך ולחזק את מעמדנו בשווקים בהם אנו פעילים, הן באמצעות פיתוח של פרויקטים רחבי-היקף חדשים והן באמצעות שיפור ברווחיותם של נכסים מניבים קיימים".

נכון לתום הרבעון השלישי מסתכם סך ההון העצמי של אפ"י אירופה בכ-200 מיליון יורו, ובכפוף להשלמת ההנפקה יומרו להון הלוואות בעלים שהעניקה החברה לאפי אירופה - כולל ריבית שנצברה וטרם שולמה בסך כולל של כ-269 מיליון יורו, באופן שיעמיד את הונה העצמי של החברה, נכון למועד ההנפקה ועוד לפני השלמה על כ-469 מיליון יורו.

מאחורי הקלעים של ההנפקה: הערכת שווי של DTZ

השווי הכולל של נכסי אפי אירופה כולל כ-32 פרויקטים ונכסים ב-7 מדינות במרכז-מזרח אירופה ובדרום-מזרח אירופה, וכן זכויות מיעוט בתיק נכסים ובו כ-34 נכסי נדל"ן מניב בגרמניה. שווי נכסיה של החברה הוערך על-ידי DTZ, חברת שמאות בינלאומית, בשווי כולל של כ-1.12 מיליארד יורו.

סכום זה אינו כולל את שוויין של זכויות אפי אירופה בתיק הנכסים בגרמניה ובפרויקט המגורים Wilanow One בוורשה, נכון לתום הרבעון השלישי.

אחרי שתושלם הנפקת אפי אירופה, זאת בהנחה של הנפקה של כל המניות החדשות ומכירה של כל המניות הקיימות המוצעות במסגרת ההנפקה, למעט המניות נשוא אופציית החתמים, יפחת שיעור אחזקותיה של אפריקה נכסים באפי אירופה לכ-73.5% מהחברה.

עם זאת, בהתאם לכללי החשבונאות הבינלאומיים (IFRS) ולאור המשך שליטתה של אפריקה נכסים באפי אירופה לתוצאות ההנפקה לא צפויה להיות השפעה על דוח הרווח וההפסד של אפריקה נכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות