אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט: "אנשים עשירים כמוני צריכים לשלם הרבה יותר מסים" צילום: איי אף פי

באפט: "אנשים עשירים כמוני צריכים לשלם הרבה יותר מסים"

באפט בראיון לרשת ABC: "אין סיבה להאריך את הקלות המס שהנהיג ג'ורג' בוש למרוויחים הגדולים. לעומת זאת, יש להוריד את המסים למעמד הבינוני והנמוך"

22.11.2010, 13:03 | סוכנויות הידיעות

המיליארדר וורן באפט אומר כי העשירים צריכים לשלם יותר מסים, ולפיכך אין סיבה להאריך את תוקף הקלות המס שהנהיג ג'ורג' בוש למרוויחים הגדולים ביותר, שיפוגו בסוף דצמבר.

באפט, שהתראיין לכריסטין אמנפור מרשת ABC (השידור - בשבוע הבא), הוסיף ואמר כי "לעומת זאת, יש להוריד אף יותר את המיסים למעמד הנמוך והבינוני ואולי אפילו למעמד הביניים הגבוה יותר". אני חושב שאנשים בקצה העליון – אנשים כמוני – צריכים לשלם הרבה יותר מסים. מצבינו טוב יותר מאי פעם"/

בקונגרס מתכוונים לטפל בשבוע הבא בהארכת חלק מהטבות המסים שהונהגו תחת ממשל בוש. על פי החקיקה המחודשת, הטבות המס יישארו בתוקף לזוג נשוי בעל הכנסה של 250 אלף דולר ורווקים עם הכנסה של 200 אלף דולר.

אם הקונגרס לא יפעל לאישור הארכה, יעלה מס ההכנסה לכל השכבות, יקוצצו ההטבות למשפחות ויעלו שיעורי המס על דיבידנדים. בנוסף, יוחזר מס פדרלי על עיזבונות בשווי של יותר ממיליון דולר.

"העשירים תמיד יגידו, תנו לנו עוד כסף ואנחנו נוציא אותו כך שיטפטף לכולם", אמר באפט, "אך התיאוריה הזו לא הוכחה בעשר השנים האחרונות, ואני מקווה שהציבור האמריקאי מתחיל לקלוט".

במקביל, מנהיג הדמוקרטים בקונגרס סטני הויאר לא שלל תמיכה בהארכה זמנית של הטבות המס גם למשקי בית עם הכנסה של יותר מ-250 אלף דולר בשנה. הוא אמר כי בכוונתו לדון על כך עם אובמה. "אני בהחלט מתכוון לשוחח איתו בנוגע לקידום המצב", אמר הויאר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות