אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד המהנדסים: "לענף הבנייה דרוש מנהל פרויקטים" צילום: צביקה טישלר

איגוד המהנדסים: "לענף הבנייה דרוש מנהל פרויקטים"

יו"ר האיגוד אמר כי ההתנהלות סביב מחירי הדירות נובעת מחוסר תכנון. לדבריו "מישהו צריך להתחיל ולנהל את הענף הזה כמו שצריך"

22.11.2010, 16:21 | שי פאוזנר

"לענף הבנייה דרוש מנהל פרויקטים, זה יכול להיות שר השיכון, ראש הממשלה או שר הפנים, אבל מישהו צריך להתחיל ולנהל את הענף הזה כמו שצריך ועם ראיה קדימה", כך אמר היום (ב') דני מריאן, יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, בכנס מנהלי הפרויקטים החמישי שנערך במלון דן פנורמה בתל אביב.

לדבריו של מריאן, כל ההתנהלות כיום סביב עליית מחירי הדירות ופרסום מכרזי המנהל נובעת מחוסר תכנון מוקדם ובדיקה נכונה של הצרכים בענף. "כפי שכיום אנו עדים למחסור בקרקעות לבנייה אני זוכר ימים שהיה כאן מלאי גדול מדי של קרקעות ודירות שלא נמצא להם דורש, היו תקופות שקבלנים כלל לא הציעו הצעות למכרזים, מישהו צריך לעשות סדר בדברים ולשחרר את הקרקעות בהתאם לביקושים. 

מריאן התייחס גם למחסור במהנדסים, וציין כי בשנות ה-,90 במסגרת העלייה ממדינות חבר העמים, הגיעו מהנדסים רבים שמילאו את השורות בענף. לדבריו כיום חלקם כבר יוצאים לפנסיה והשורות מתרוקנות. "במשרדי התכנון אנו כבר עדים למגמה של מחסור במהנדסים והסכנה היא שאיכות התכנון תפגע", אמר מריאן. 

בכנס מנהלי הפרויקטים השתתפו למעלה מ-800 מהנדסים, קבלנים ויזמים. בכנס התקיימו פאנלים והרצאות מקצועיות בנושאים של ניהול מכרזים וחוזים, ניהול סיכונים, בנייה ירוקה ושיטות ניהוליות והנדסיות מתקדמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות