אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשת המשתלמת: נובל נמכרת ב-2.2 מיליארד דולר

הרשת המשתלמת: נובל נמכרת ב-2.2 מיליארד דולר

אחת מחלוצות רשתות המחשוב הארגוניות הודיעה כי תעבור לידי אטצ'מייט קורפוריישן, ותמכור נכסי קניין רוחני תמורת 450 מיליון דולר

22.11.2010, 16:17 | כתב כלכליסט
חברת נובל, אחת מחלוצות רשתות המחשוב הארגוניות, הודיעה כי תירכש בידי אטצ'מייט קורפוריישן (Attachmate Corporation), בעסקה ששוויה מוערך ב-2.2 מיליארד דולר. מחיר הרכישה, העומד על 6.1 דולר למנייה במזומן, גבוה ב-9.1% ממחיר הסגירה של נובל ביום שישי האחרון. אטצ'מייט נמצאת בבעלות קבוצת משקיעים בראשות פרנסיסקו פרטנרס, גולדן גייט קפיטל ותומה בראבו.

במאי האחרון דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" על הכוונה למכור את החברה, הקיימת מאז 1979. החברה שקלה אפשרות זאת, כמו גם חלופות אחרות, לאחר שבמארס דחתה הצעת השתלטות בגובה 2 מיליארד דולר מחברת אליוט. אטצ'מייט מסרה כי המוצרים של נובל יתאימו לפורטפוליו שלה, שכולל נכסים טכנולוגים נוספים.

נובל הודיעה גם כי הגיעה להסכם למכירת כמה נכסים של קניין רוחני ל-CPTN הולדינגס, איחוד של חברות טכנולוגיה שארגנה מיקרוסופט, תמורת 450 מיליון דולר במזומן.

"לאחר סקירת טווח רחב של אפשרויות להעלאת שווי המניות, הדירקטוריון שלנו הגיע למסקנה שהאלטרנטיבה הטובה ביותר היא מיזוג עם אטצ'מייט, ומכירה של כמה נכסי קניין", הודיע רון הובספיאן, נשיא ומנכ"ל נובל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות