אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.סי.איי טלקום מפטרת 100 עובדים צילום: צביקה טישלר

אי.סי.איי טלקום מפטרת 100 עובדים

המנכ"ל, רפי מאור, כתב לעובדי החברה על רקע המהלך: "אני בטוח שאנחנו יכולים לצאת מהתקופה הזו חברה חזקה ויעילה יותר"

23.11.2010, 13:19 | מאיר אורבך

חברת אי.סי.איי טלקום (ECI) מפטרת כ-100 עובדי פיתוח בישראל ובחו"ל. כמו כן מתכוונת החברה להוציא את מרבית עובדיה ליום חופשה ללא תשלום בכל חודש החל מהחודש הבא. 

במכתב שהוציא רפי מאור, מנכ"ל החברה, לכל עובדיה, הוא אומר: "אנו עומדים לפני תקופה מאתגרת, אך אני בטוח כי ביכולתנו לעשות את הנדרש ולצאת מתקופה זו חברה חזקה ויעילה יותר".

עוד כותב מאור: "הגדלנו באופן משמעותי את השקעותינו במחקר ופיתוח, על מנת להרחיב את סל המוצרים העתידי של החברה, לחזק את כושר התחרות שלנו ולהבטיח שאנו ערוכים לענות על דרישות השוק העתידיות. למעשה, במהלך שלוש השנים האחרונות הגדלנו את השקעותינו במחקר ופיתוח בכ-50%, וגייסנו כ-500 עובדי מחקר ופיתוח למרכזי הפיתוח שלנו ברחבי העולם – השקעה עצומה בהתחשב במשבר הכלכלי העולמי והירידה הכללית בהשקעות בפיתוח בתעשייה שלנו".

מחברת אי.סי.איי נמסר שבימים אלה עוסקת החברה בגיבוש תכניתה האסטרטגית לשנים הבאות. במסגרת תוכנית זו בכוונת החברה לשנות את תמהיל העובדים באתריה השונים כך שבסוף 2011 יעבדו בחברה כ-70 עובדים יותר מאשר כיום.

אי.סי.איי תמשיך להתמקד בכל הפרויקטים שבהם היא עוסקת היום, לצד פרויקטים נוספים בתחומי הפעילות שלה. החברה תמשיך לגייס עובדים לתחומי המחקר והפיתוח למרכז החדש שפתחה בנגב, ובמקביל פועלת במטרה להשקיע במרכזי פיתוח נוספים באזורים הנהנים מעדיפות לאומית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
אל תשוו את אורנג' ל-ECI
בעוד ש-ECI מפטרת כדי לנסות להגיע סוף-סוף לרווחיות ולהנפיק בבורסה, הרי חברת אורנג' היא הביטוי האולטימטיוי של קפיטליזם חזירי. נוצרה שם חברה יש מאין, והגיעה לערך מסויים. נמכרה בערך זה לידי בעלים חדשים שהשתמש בהון לא שלו. הבעלים החדשים מנסה להגדיל את הערך (כדי להחזיר את ההלוואה ולגזור קופון גדול) על ידי פיטורי העובדים שבזכותם הגיעה החברה לערכה הגבוה הנוכחי.
יואב  |  28.11.10
22.
ההייטק בארץ בדעיכה
ושלא יספרו לכם סיפורים. חברות כמו קומברס, מוטורולה, נייס, רד, ואחרות מעבירות את הפיתוח לחו"ל (ייצור כבר עבר מזמן), וזה אך ורק בגלל העלאות המיסים האחרונות. היום להעסיק מהנדס תוכנה/חומרה/מערכת/שיווק או כל תפקיד אחר בחום ההייטק בארץ, עולה משהו כמו 20% יותר מעובד אמריקאי, פי שניים מעובד מזרח אירופאי (פולין, רומניה, רוסיה וכד'), ופי 3-4 מעובד סיני או הודי. אז חברות פותחות מרכזי פיתוח בחו"ל, מעבירות לשם מספר עובדים מהארץ לניהול, מפטרות את היתר, וקולטו עובדים רומנים/פולנים/הודים או אמריקאים. איזה חברה תעסיק כאן מהנדס שעולה 20% יותר ממקבילו בבוסטון, ניו-יורק או בקליפורניה? למה שחברת אי סי איי תעסיק כאן עובדים? איך מנכ"ל אי סי איי יצדיק בפני בעלי המניות שלו (הציבור) העסקת עובדים בארץ? כי הם נחמדים יותר? ציונות? הצחקתם אותי, ובעיקר אותו. ממשלת ישראל, באמצעות מיסים מטורפים, מחסלת את ההייטק בארץ. ותזכרו מה שאני אומר - עו 10 שנים לא יהיו כאן כמעט חברות בתחום. כולם יעברו לחו"ל (או לכוללים ....)
גדי , חיפה  |  24.11.10
21.
עובדי ההייטק בחזרה ללשכה ...
יאללה נגמרה החגיגה שנה לא היו פיטורים ואפילו חלק מהמפוטרים של לפני שנתיים מצאו עבודה..... עכשיו הדולר על הרצפה,אירופה בצרות, והמאזנים השנתיים מתקרבים, אז צריך לפטר. התחלנו כבר עם קומברס מודו, סידב עכשיו אי סי איי פרטנר ועוד היד נטויה...
המובטל בטיטו  |  24.11.10
20.
לאן המוסריות הישראלית הגיע? מצב כלכלי חברתי בשפל
חברות עם רווחים של מאות מליוני שקלים בשנה מצמצמות ,כולם הופכים לחזירים קפיטליסטים רוצים עוד ועוד כסף שאפילו הנינים שלהם לא יכולו לבזבז הכל . זה נראה כאילו שלבעלי ההון איכפת רק מעצמם והמדינה מעודדת שיטילו מס על פיטורים המוניים לחברות רווחיות\ יבטלו הטבות קיימות אם לא המצפון אז משהו צריך לדאוג ליציבות הכלכלית חברתית בישראל
23.11.10
לכל התגובות