אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממונה על השכר לפרקליטים: "אין לי מה להציע לכם" צילום: ענת זכאי טמיר

הממונה על השכר לפרקליטים: "אין לי מה להציע לכם"

הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של הפרקליטים השובתים עם האוצר. גורם בכיר בישיבה: "עורכי הדין היו בהלם ועזבו את הדיון"

23.11.2010, 16:21 | ענת רואה

הפרקליטים בשירות המדינה, השובתים כבר שבוע ימים, הגיעו היום (ג') לפגישה עם הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, אך הפגישה הופסקה בתוך זמן קצר, לאחר שלוין אמר לפרקליטים כי אין לו מה להציע להם.

מלבד ארגון הפרקליטים בראשות עו"ד בועז גולדברג השתתפו בפגישה גם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, מנכ"ל משרד המשפטים גיא רוטקופף ועו"ד אלעד רוזנטל, עוזרו של פרקליט המדינה משה לדור (אשר לא נכח בפגישה).

בפתח הישיבה הודיע לוין לפרקליטים כי לאוצר אין כוונה לשנות את העמדה העקרונית לפיה לפרקליטים לא מגיעה תוספת שכר כלשהי. מקורב לארגון הפרקליטים אמר ל"כלכליסט" כי "הפרקליטים היו קצת בהלם", ובתוך זמן קצר פוזרה הישיבה.

בשעה זו מתנהלת פגישה בין אילן לוין לעופר עיני, אשר מנסה לקדם תחילת מו"מ בין הצדדים. שאר המשתתפים שהגיעו לפגישה ממתינים מחוץ למשרד בתקווה להמשיך את המגעים מאוחר יותר היום.

בתוך כך, עובדי הסנגוריה הציבורית מבקשים כי ככל שיושגו הסכמות מול פרקליטי המדינה – הטבות השכר יוחלו גם עליהם. במכתב ששיגרה הבוקר עו"ד ענבל רובינשטיין, הסנגורית הציבורית הארצית, לשר המשפטים יעקב נאמן וליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, היא ציינה כי תנאי העסקתם ושכרם של הסניגורים הציבוריים זהים לאלו של פרקליטי המדינה.

לדבריה, היקף עבודתה של הסניגוריה הציבורית עולה משמעותית על היקפי העבודה של הפרקליטות בתחום הפלילי, שכן בעוד שהפרקליטות מייצגת בעיקר בהליכים המתנהלים בבתי המשפט המחוזיים ובבית המשפט העליון, הרי שהסניגוריה הציבורית מטפלת ברוב המכריע של ההליכים הפליליים המתנהלים במדינת ישראל.

בנוסף טוענת הסנגוריה כי בעוד שהפרקליטות פועלת כ"גוף יוזם", וביכולתה לכלכל צעדיה בהתאם לשיקוליה ולבחור את עיתוי הגשת ההליכים מטעמה, הרי שהסניגוריה הציבורית הינה גוף מגיב, אשר נדרש לא פעם להיערך ללא כל התרעה מוקדמת להתייצב ולנהל הליכים מורכבים ביותר בלוחות זמנים מוגבלים ובתנאי לחץ קשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ל-4 אתה טועה- מתמחה בפרקליטות מרוויח שכר מינימום בלבד
איזה שטויות שכר מתמחה הוא 21 ₪ לשעה * היקף משרה ממוצע של 180 תוסיף לזה תקרה מקסימלית של 20 שעות נוספות בחודש- באישור של פרקליט מחוז או מנהל מחלקה במידה ומדובר בפרקליטות המדינה + החזרי נסיעות ע"פ חוק ואתה מגיע ל -4400 ₪ ברוטו בממוצע- איך לעזאזל אתה מגיעים לסכומים המגוחכים הללו. פרקליט מתחיל מרוויח בממוצע 6,300 נטו. מתמחה באחת מפרקליטויות המחוז
מתמחה באחת מפרקליטויות המחוז , מרכז  |  25.11.10
7.
חוצפה של הסנגוריה הציבורית. גם הם רוצים תוספת לאור כמות התיקים ? שיפסיקו לתת ייצוג לכל
מליונר שמתחזה לעני ולכל אסיר שמבקש להגיש עתירה על חופשות ובכל ועדת שחרורים ויתחילו להשאיר לנאשמים פתח לייצוג פרטי אז גם המדינה תוכל לקצץ בשכר של הסנגוריה ולשלם לפרקליטים כי עם כל הכבוד לסנגוריה הציבורית, הם מספקים פרנסה לעורכי דין כושלים שבשוק הפרטי נכשלים ועוברים למקצוע אחר. דרך הטיעון של ריבוי בייצוג הנו באשמתם הבלעדית אז שיפסיקו להעניק ייצוג כל כך רחב. תסמכו על האזרחים, אם לא תכפו עליהם ייצוג חינם , תתפלאו, אבל במרבית המקרים, באפשרותם לשלם בעצמם, על ייצוג, לא בכל תיק גובים מאות אלפי שקלים. בושה וחרפה - אפשר לחשוב שאנחנו נורווגיה שאנחנו מעניקים לכל אדם ייצוג חינם. ואיפה מנכ"ל משרד המשפטים בתמונה, מה הוא עושה ? תתחיל לדאוג לפרקליטים במקום לבזות אותם.
רם , שפלה  |  24.11.10
לכל התגובות