אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גברים בעבודה: טריאתלון באקסטרים

גברים בעבודה: טריאתלון באקסטרים

ישנם טיפוסים שסתם טריאתלון כבר לא מספיק להם. כ־150 מהם יגיעו בעוד כשבועיים לאבו דאבי לתחרות שהיא שבעה ימים של תענוג צרוף במדבר

24.11.2010, 13:52 | רועי קורן

כמו אותו ילד שחוטף סטירה מאביו, ובעיניים דומעות הוא עומד מולו וצורח בהתרסה, "לא כואב ולא כואב!", ואז חוטף עוד אחת - כך גם אותם ספק אתלטים ספק מזוכיסטים, שינחתו באמירויות בתחילת דצמבר כדי להשתתף בתחרות שנכון להיום היא המאתגרת, הקשה והתובענית ביותר בעולם.

מתברר שארבעה ק"מ של שחייה, 180 ק"מ של דיווש מהנה באופניים ולקינוח ריצת מרתון כבר לא עשו את זה למכורים האמיתיים. "משעמם לנו", הם קיטרו. "תנו לנו יותר", הם התחננו. וכמה טוב שאלוהי האקסטרים הרחום והחנון שמע את זעקתם, שעה לתפילותיהם ולפני שלוש שנים נתן להם את מבוקשם - Abu Dhabi Adventure Challenge.

אם טריאתלון "רגיל" נמתח על פני כ־240 ק"מ, אמרו לעצמם הוגי ה־ADAC, אנחנו, כך הבטיחו, ניקח את המתחרים שלנו למסלול של יותר מ־400 ק"מ. ואם יש שם רק שחייה, אופניים וריצה, אנחנו נעמיס על הקורבנות שלנו עוד כמה וכמה אתגרים פיזיים עד שיאמרו: "די!". או בגרסת פרעה: "הם ייסרו אתכם בשוטים ואנחנו נייסר אתכם בעקרבים".

הבטיחו וקיימו. ה־ADAC, שמתחילה ב־8 בדצמבר, היא תחרות שבה משתתפות נבחרות של ארבעה אתלטים מכל קצוות תבל (השנה צופים השתתפות של יותר מ־40 נבחרות). האירוע כולו מתפרס על פני שבוע, והיומיים הראשונים הם ימי רישום, הכנת הציוד, תדרוך המשלחות וטקס הפתיחה. החל ביום השלישי עולים המתחרים על ויה דולורוזה מדברית שרק החזקים ביותר מצליחים לשרוד בה.

מסע ללא סוף באבו דאבי. מסלול של 400 ק"מ מסע ללא סוף באבו דאבי. מסלול של 400 ק"מ מסע ללא סוף באבו דאבי. מסלול של 400 ק"מ

מה בתוכנית? אז ככה, ביום השלישי 20 ק"מ הכוללים תחרות חתירה בקאנו ושחייה. לאחר מכן דיווש הררי של כ־30 ק"מ, והלפתן: כשבעה ק"מ של ריצה משחררת. ויהי ערב ויהי בוקר, יום שלישי. ביום הרביעי עוד סשן של 20 ק"מ על אופני הרים, ואחריו כעשרה ק"מ של מסלול אנכי שעיקרו טיפוס צוקים בעזרת חבלים. מבינים את התמונה הכללית?

הגענו בשעה טובה לימים החמישי והשישי של האירוע (השלישי והרביעי של התחרות עצמה), ובהם, רק כדי לחלץ עצמות על הבוקר, 52 ק"מ של אופני הרים, ואחריהם מסלול ניווט מדברי של 121 ק"מ הנכנס עמוק־עמוק אל תוך הלילה ואל היום שלמחרת. על המתחרים לאסוף כמה שיותר נקודות ציון שבהן ביקרו ובהתאם להן ניתן הניקוד. והתענוג לא נגמר. ביומיים הבאים יכירו המאושרים את מימי המפרץ הפרסי ממש מקרוב, כשיחתרו בקיאק ימי (המצויד גם במפרש) לאורך מסלול של לא פחות מ־128 ק"מ המחולקים לשני קטעים וביניהם לינת לילה על אי נידח במפרץ. למותר לציין שעליהם לדאוג לעצמם בכל הקשור לקולינריה, שכן על אי המטמון אין שירותי קייטרינג או טייק אוויי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות