אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הביטחון: תקציב העברת מערכי המודיעין והתקשוב של צה"ל לדרום - 20 מיליארד שקל

משרד הביטחון: תקציב העברת מערכי המודיעין והתקשוב של צה"ל לדרום - 20 מיליארד שקל

ראש מנהלת מעבר צה"ל לנגב: משרד הביטחון מנהל מגעים מתקדמים עם האוצר לקביעת התקציב הסופי של הפרויקט וטרם החליט מה תהיה צורת המכרזים במסגרתו

24.11.2010, 16:59 | שי פאוזנר

היקף תקציב העברת מערכי המודיעין והתקשוב של צה"ל לדרום צפוי לעמוד על 20 מיליארד שקל. כך מסר ראש מנהלת מעבר צה"ל לנגב במשרד הביטחון חזי משיטה בדיון המתקיים בשעה זו בכנסת.

משיטה מסר את הדברים במפגש עם חברי הכנסת מיכאל איתן ומירי רגב. איתן מונה לאחרונה לעמוד בראש צוות מיוחד בכנסת שיבטיח את שילוב התעשייה הישראלית  בהעברת צה"ל לדרום. משיטה מסר כי משרד הביטחון מנהל בתקופה האחרונה מגעים מתקדמים עם משרד האוצר לקביעת התקציב הסופי של הפרויקט וטרם החליט מה תהיה צורת המכרזים במסגרתו. משיטה מסר לח"כים כי משרד הביטחון החליט כבר כי במכרזים תינתן העדפה לחברות כחול לבן. כמו הן, הזוכים ידרשו להעסיק בפרויקטים עובדים מדרום הארץ

עיקר מערך התקשוב והמודיעין של צה"ל יועברו על פי ההחלטה במשרד הביטחון לאיזור באר שבע. עוד מסר משיטה, כי עדיין לא ברור אם הפרויקט יבוצע בשיטת BOT או שיטה אחרת. 

יש לציין כי העברת צה"ל לנגב נמצאת כבר בעיצומה. לאחרונה נכנס המכרז הגדול להעברת פעילות ההדרכה של צה"ל מצריפין לקריית ההדרכה (עיר הבהד"ים) דרומית לבאר שבע. ההערכה במערכת הביטחון עם היציאה למכרז בו משתתפות קבוצה של אפריקה ישראל ואלקטרה, קבוצה של שפיר הנדסה, קבוצה של חברת א. דורי עם מבני תעשיה ואלטל, קבוצה של אשטרום ושיכון ובינוי, וקבוצה שבה חברות קונצרן תשתיות הביטחון הבריטי G4S ומנרב אחזקות, כי היקפו יגיעו לסדר גודל נמוך במעט מהיקף ההשקעה בהעברת מערכי התקשוב והמודיעין דרומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות