אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נרל מוטורס תשקיע 163.2 מיליון דולר במפעליה צילום: אי פי אי

ג'נרל מוטורס תשקיע 163.2 מיליון דולר במפעליה

החברה הודיעה היום על ההשקעה בשלושה ממפעליה בארה"ב על מנת להגביר את ייצור המנועים עבור המכוניות שברולט קרוז ושברולט וולט

24.11.2010, 19:23 | סוכנויות הידיעות

חברת ג'נרל מוטורס תשקיע 163.2 מיליון דולר בשלושה ממפעליה על מנת לסייע לייצור מנועים עבור המכוניות החשמליות והמכוניות הקטנות של החברה.

יצרנית המכוניות מסרה כי בכוונתה להשקיע בפעילותיהם של שניים ממפעליה במישיגן ומפעל אחד באוהיו. חיזוק המפעלים צפוי למנוע את פיטוריהם של 184 עובדים בשלושת המפעלים, כך לפי החברה.

ההשקעה החדשה צפויה לסייע בהגברת ייצור המנועים עבור דגמי הוולט והקרוז של החברה. המפעל בפלינט, מישיגן - אשר יזכה להשקעה הגדולה ביותר - צפוי להתחיל לייצר 400 מנועים ביום בתחילת 2011 ולהגיע לייצור של 800 מנועים ביום עד לסוף אותה שנה. ההשקעה צפויה לעזור בהגברת יכולת הייצור ל-1,200 מנועים ביום עד סוף 2012.

"מדובר בהשקעה הכרחית על מנת להבטיח שנעמוד בדרישה הגבוהה לשברולט קרוז ושברולט וולט, כמו גם במכונית קטנה שתיוצר בעתיד", מסרה מנהלת מפעל המנועים בפלינט, קתלין דילוורת'.

בדומה ליצרניות מכוניות אחרות, ג'נרל מוטורס החלה להתמקד לאחרונה בייצור מכוניות קטנות וחסכניות בדלק, ואפילו במכוניות חשמליות כמו דגם הוולט, על מנת למשוך צרכנים בעלי מודעות סביבתית המעוניינים לחסוך כסף על דלק.

החברה מדווחת כי ביחד עם ההשקעה האחרונה, היא הספיקה להשקיע כבר 3.3 מיליארד דולר בתוך ארה"ב מאז שיצאה מפשיטת הרגל אליה נקלעה באמצע 2009. החברה הצליחה ליצור ולשמר יותר מ-8,000 משרות ב-21 מפעלים בתוך ארה"ב מאז אותה תקופה.

מניית ג'נרל מוטורס הונפקה תמורת 33 דולר והיום עם פתיחת המסחר בוול סטריט עמד מחיר הבסיס של המניה על 33.73 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות