אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: יש אקשן צילום: ג'רמי פלדמן

השבוע: יש אקשן

גיבורי ישראל במיל' ובמדים לא מפסיקים לעשות כותרות: סגן אלוף במיל' והאסיר המשוחרר יאיר קליין מאיים לפרסם ספרים חושפניים, ובינתיים המשטרה דואגת שלא יהיה מחסור בכותרות ובשערוריות ונחשפת במערומיה

25.11.2010, 11:13 | תמי ארד
סגן אלוף במיל' יאיר קליין שוחרר השבוע מהכלא ברוסיה. דקה אחרי שחצה את האסקופה לחופש, כשהחומות המגודרות הצטלמו מאחוריו בארשת דוקרנית מאיימת, לשונו ירתה לכל הכיוונים. קליין האשים את מדינת ישראל בהפקרתו, את ציפי ליבני על כך שלא הסכימה לחתום על מסמך השחרור שלו, ומבלי לעפעף שפך קיתונות של רותחין על הרוסים. רציתי לצעוק לו שיסתום, עוד רגע יכניסו אותו חזרה לכלא, אבל הוא המשיך לפטפט כמי שלא דיבר שלוש שנים וחצי. למזלו, הרוסים לא תרגמו את מה שאמר ואולי החליטו שנמאס להם מהישראלי שחצי עולם רודף אחריו. קליין נחת בישראל, הבטיח לכתוב ספרים שיזעזעו לנו את אמות הספים. עד שזה יקרה במשטרה דאגו למלא לנו את הזמן.

בשבת בלילה נהפך ניצב אורי בר־לב מנציג משטרת ישראל בארה"ב לחשוד באונס ובתקיפה מינית. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, עטה הבעה ממלכתית השמורה לעניינים שאינם מתחת לחגורה, וטען בתוקף שאין קשר בין חקירתו של בר־לב לבחירת המפכ"ל הבא. כל כך היינו רוצים להאמין לו. אפילו תיבת פנדורה הופתעה ממה שנשפך ממנה אחרי התפטרותו של חגי פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים.

על פי הפרסומים א', שהתלוננה נגד פלג, ניהלה מערכת יחסים עם בכיר אחר במשטרה, בזמן שניצב בר־לב, לכאורה, תקף אותה. זה קרה לפני שנתיים. לפני חמש שנים מתלוננת אחרת המכונה מ' טוענת שבר־לב אנס אותה. העדה המכונה ש', חברתן המשותפת של א' ומ', טוענת ש־מ' קינאה במערכת היחסים שהיתה לה עם בר־לב, ולכן העלילה על בר־לב שאנס אותה. ובתוך כל ההרמון הזה, לבר־לב יש אשה עם שם לא מקוצר ואותה אף אחד לא סופר. בנוסף כדאי להזכיר שמערכת היחסים בין המפכ"ל הנוכחי רב ניצב כהן לניצב בר־לב אינה סוגה בשושנים. בר־לב סירב לקבל את מרות המפכ"ל, פוטר מהמשטרה והוחזר לשירות על ידי השר לביטחון פנים בניגוד לעמדה המובהקת של המפכ"ל.

יאיר קליין. לרוסים נמאס מהישראלי שחצי עולם רודף אחריו, צילום: ג יאיר קליין. לרוסים נמאס מהישראלי שחצי עולם רודף אחריו | צילום: ג'רמי פלדמן יאיר קליין. לרוסים נמאס מהישראלי שחצי עולם רודף אחריו, צילום: ג

ציפי לבני הזדרזה לתמוך במתלוננות. אני מבינה את הצורך לחזק נשים שהותקפו, ואני מבינה את ההזדהות עם סבלן. עם זאת, תמיכה גורפת בשלבים ראשוניים של החקירה תמוהה בעיניי. אם ברלב יימצא אשם, שיישב בכלא כאחרון העבריינים. עד אז הוא חף מפשע גם אם שכב עם כל אותיות הא'־ב'. לכאורה כאן אמור להסתיים העניין הציבורי בבר־לב, אבל מי שרואה את עצמו כמועמד למפכ"ל צריך לדעת שיש מחיר למרעה בשדות זרים , במקרה האמור - זרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות